شمار بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌غربی به یک هزار و 510 نفر افزایش یافت

شمار بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌غربی به یک هزار و 510 نفر افزایش یافت
تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و 261 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 510 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و 261 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 510 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی از تعداد 364 نفر آزمایش کرونا گرفته شده است، 48 نفر مثبت جدید کرونا شناسایی شد که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به 3 هزار و 261 نفر رسید که از این تعداد یک هزار و 510 نفر بهبود یافته‌اند.

وی افزود: از تعداد 48 نفر مثبت جدید مبتلا به ویروس کووید 19 در آذربایجان‌غربی 33 نفر آن از بیماران سرپایی و 15 نفر آن بستری شده در بیمارستان‌های استان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: طی 24 ساعت گذشته 5 مورد از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند که در مجموع تعداد بهبودیافتگان در استان به یک هزار و 510 مورد افزایش یافته است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید به تفکیک شهرستان‌های آذربایجان‌غربی اعلام کرد: در ارومیه 13 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا که 10 نفر آنان از افراد سرپایی و سه نفر بستری در بیمارستان، بوکان 3 مورد مثبت که یک مورد بستری و 2 مورد از افراد سرپایی، تکاب 4 مورد سرپایی مثبت، خوی 12 مثبت که هشت مورد سرپایی و چهار مورد بستری، سلماس هفت مورد مثبت که 6 مورد از افراد سرپایی و یک مورد بستری، مهاباد 9 مورد مثبت که سه مورد سرپایی 6 مورد بستری، گزارش شده است و در مابقی شهرستان‌ها مورد مثبت جدیدی شناسایی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت استان در ابتلا به ویروس کرونا یک حالت ثابتی دارد و تعداد افراد سرپایی مبتلا به ویروس افزایش یافته و این موضوع نشان دهنده وجود ویروس در استان بوده و بنابراین لازم است بهداشت فردی جدی گرفته شود و همچنان بهترین راه در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا در خانه ماندن است.

 

منبع: فارس