اطلاعیه شماره شش ستاد انتخابات کشور + بخش تکمیلی

اطلاعیه شماره شش ستاد انتخابات کشور + بخش تکمیلی
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره شش خود زمان بندی و جزئیات ثبت نام الکترونیک و حضوری داوطلبان ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، متن کامل اطلاعیه شماره شش ستاد انتخابات کشور بدین شرح است:

به آگاهی عموم ملت شریف ایران اسلامی می­ رساند، پیرو اطلاعیه ­ی شماره ۴، ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره ­ی شوراهای اسلامی شهر از روز چهارشنبه مورخ ۲۰-۱۲-۱۳۹۹ آغاز و تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ ۲۶-۱۲-۱۳۹۹ (جمعا به مدت ۷ روز) ادامه خواهد یافت. داوطلبان گرامی می ­توانند به چهار روش زیر اقدام کنند:

۱)ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور) و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن

۲) ثبت نام از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن

۳)ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری و مراجعه به فرمانداری برای نهایی کردن

۴) ثبت ­نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان (از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰).

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر می­ باشد:

۱) ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد.

۲) اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن

۳) اصل کارت ملی و تصویر آن.

۴) اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان

۵) یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید.

۶) ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت

۷) اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا.

۸) اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر.

تبصره: کسانی که سابقه ­ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه ­ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

بخش تکمیلی:

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام از راه دور (غیرحضوری) نموده و اسناد الکترونیکی مورد نیاز را پیوست نمایند؛ به عنوان فرآیند قانونی ثبت نام مورد پذیرش بوده و نیازی به حضور در فرمانداری ها و بخشداری ها جهت تأیید نهایی ثبت نام ندارند.

آن دسته از داوطلبانی که به دلایل مختلف مانند عدم امکان استفاده از اپلیکیشن موبایلی و رایانه، موفق به ثبت نام الکترونیکی نشدند، می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام الکترونیکی، نافی ثبت نام حضوری داوطلبان در فرمانداری ها و بخشداری ها نیست.