استاندار آذربایجان غربی:

جبران عقب ماندگی های استان نیازمند توجه ویژه مسئولان کشوری است

جبران عقب ماندگی های استان نیازمند توجه ویژه مسئولان کشوری است
استاندار آذربایجان غربی گفت: جبران عقب ماندگی های استان نیازمند توجه ویژه مسئولان کشوری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که صبح امروز با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در محل استانداری برگزار شد با اشاره به کمبود فضای آموزشی در آذربایجان غربی افزود: متوسط سرانه فضای آموزشی استان 4.05 مترمربع است در حالیکه متوسط کشوری 5.18 مترمربع می باشد؛ جبران این عقب ماندگی ها نیازمند مساعدت مسئولان و پیگیری های ویژه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.

شهریاری همچنین بر لزوم تکمیل سدمخزنی نازلو تاکید کرد و افزود: سد نازلو در حال حاضر 33 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تکمیل آن نقش بسزایی در تامین آب شرب ارومیه، تامین حقابه دریاچه ارومیه و جلوگیری از بروز سیلاب ها خواهد داشت.

وی خواستار تخصیص اعتبار برای تکمیل برخی از زیرساخت های اساسی استان شد و گفت: جاده ها و پایانه های مرزی سرو، رازی و تمرچین از مهم ترین زیرساخت های اقتصادی استان هستند که لازم است با نگاه ویژه مسئولان در کوتاه ترین زمان ممکن تکمیل شوند.

واریز درآمدهای استان به خزانه معین استان از دیگر موضوعاتی بود که استاندار آذربایجان غربی مورد تاکید قرار داد و گفت: تحقق این امر مسیر رفع مشکلات استان را هموارتر خواهد کرد.

شهریاری همچنین خواستار افزایش اعتبارات مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان شد و گفت: آذربایجان غربی در مرحله اول طرح اشتغال پایدار روستایی عملکرد بسیار موفقی داشت اما علی رغم این عملکرد مناسب،در مرحله دوم سهم استان از اعتبارات این طرح کامل پرداخت نشده که لازم است پیگیری شود.

وی به مشکل برق شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه هم اشاره کرد و گفت: رفع مشکل برق رسانی به واحدهای شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه نیازمند احداث 2 پست برق مجزاست که انتظار می رود با پیگیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اعتبار اجرایی این طرح از سوی شرکت شهرک های صنعتی ایران تامین شود.

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بر لزوم مشخص شدن قیمت سیب نیز تاکید کرد و گفت: قیمت سیب با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت هرچه سریعتر باید از سوی وزارت جهاد کشاورزی مشخص شود.

استاندار آذربایجان غربی به پروژه در حال احداث بیمارستان تخصصی زنان و زایمان ارومیه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه بدون هیچ گونه ردیف اعتباری و صرفا با حمایت های استانی، پیشرفت بسیار خوبی داشته و جزو پروژه های شاخص اقتصاد مقاومتی استان است که می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از عملکرد موفق صداوسیمای مرکز استان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ساخت برنامه های فرهنگی در راستای حمایت از تولید ملی قدردانی کرد.