بازدید از پروژه کمربندی دوم ارومیه

بازدید از پروژه کمربندی دوم ارومیه
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی و فرماندار ارومیه از چند پروژه عمرانی در این شهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از چند پروژه عمرانی در شهر ارومیه که فرماندار ارومیه وی را همراهی می کرد، با حضور در محل اجرای عملیات احداث کمربندی دوم شهر ارومیه ، آخرین وضعیت ساخت این پروژه را بررسی کرد.

کمربند دوم شهر ارومیه با هدف کاهش ترافیک و تسهیل تردد خودروهای عبوری  و کنترل حاشیه نشینی در حریم شهر بطول 42 کیلومتر طراحی شده و قطعه نخست این پروژه بطول بیش از 5 کیلومتر با 50 درصد پیشرفت اجرایی در دست اجرا است .

پیمان آرامون در ادامه از محل پیشنهادی احداث مزارع پرورش ماهی دررودخانه شهرچایی ارومیه نیز بازدید کرد؛ براساس طرح ساماندهی مزارع پرورش ماهی شهرستان ارومیه 32 مزرعه آبزی پروری در قالب مجتمع تعاونی پرورش ماهی ساماندهی می شوند. با اجرای این طرح در حاشیه رودخانه شهرچایی ارومیه با رعایت ضوابط زیست محیطی ، ضمن صرفه جویی 12 میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی ، موجب افزایش اشتغال و تولید ماهیان سردآبی در شهرستان ارومیه می شود.

در ادامه سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی به همراه فرماندار شهرستان ارومیه از محل اجرای طرح ساماندهی بنای قدیمی داخل محوطه پادگان ارومیه نیز بازدید کرد ، این طرح در قالب برنامه ساماندهی بناهای داخل محوطه پادگان ارتش ارومیه با کاربری خدماتی در حال اجرا است .

در این بازدید ها پیمان آرامون سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی ضمن بررسی آخرین وضعیت اجرای طرحها درخصوص رفع مشکلات پروژه ها ضمن صدور دستورات لازم به دستگاههای اجرایی جهت پیگیری و رفع موانع کار قول مساعد داد.