راه‌اندازی سایت 3G در ارومیه با اعتبار 6 هزار و 500 میلیارد ریال

راه‌اندازی سایت 3G در ارومیه با اعتبار 6 هزار و 500 میلیارد ریال
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: در هفته دولت هفت طرح در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعتبار دو هزار 574 میلیارد ریال در استان افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، قاسم جلیلی‌نژاد با اشاره به طرح‌های افتتاحی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی در هفته دولت اظهار کرد: در این هفته هفت طرح با سرمایه‌گذاری دو هزار و ۵۷۴ میلیارد ریالی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه در یکی از طرح‌ها ۲۳۴ روستای استان به شبکه ملی اطلاعات وصل می‌شوند، افزود: این روستاها از طریق توسعه و راه‌اندازی سایت به این شبکه وصل شده‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به توسعه پوشش تلفن همراه روستایی در دو روستای استان ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای انجام این طرح و طرح دسترسی به شبکه ملی اطلاعات ۶ هزار و ۲۴۱ میلیارد ریال است.

وی با اشاره به اجرای ۱۰۴کیلومتر فیبر نوری جهت توسعه ارتباطات روستایی عنوان کرد: سرمایه‌گذاری انجام شده برای این طرح‌ها ۴۲ هزار و ۷۷ میلیارد ریال بوده است.

جلیلی‌نژاد با اشاره به توسعه و راه‌اندازی سایت‌های 4G.2G.3G روستایی، شهری و جاده‌ای با اعتبار ۶۵۲ میلیارد ریال در استان تصریح کرد: توسعه طرح‌های انتقال، دیتا، کابل، فیبر و کافوی نوری در ۷۹ نقطه انجام شده که هزینه آنها چهار هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی سایت 3G در ارومیه با اعتبار ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال گفت: همچنین برای توسعه و راه‌اندازی سایت 3G.4G در ۴۴ نقطه استان اعتباری بالغ بر ۱۷۶ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال هزینه شده است.