بررسی روند عملیات اجرایی مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه

بررسی روند عملیات اجرایی مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه
با بهره برداری از مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه سالانه بیش از 51 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده از طریق 11 کیلومتر خط انتقال وارد پیکره دریاچه ارومیه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، در بازدید رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از روند عملیات اجرایی مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه بر پیگیری های لازم برای اتمام این طرح تاکید شد.

در این بازدید، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در گزارشی از روند اجرای این طرح اظهار داشت : مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه با ظرفیت تصفیه ۶۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز طراحی شده و تاکنون از ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

لطیف خوش سیرت افزود: اتمام این طرح علاوه بر مزایای زیست محیطی و ارتقای بهداشت عمومی، نقش مهمی نیز در احیای دریاچه ارومیه خواهد داشت.

وی گفت : با بهره برداری از مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه سالانه بیش از ۵۱ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده از طریق ۱۱ کیلومتر خط انتقال وارد پیکره دریاچه ارومیه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با انتقاد از عملکرد ضعیف ستاد احیای دریاچه ارومیه در تخصیص اعتبارات لازم برای اجرا و اتمام این طرح اظهار داشت : ستاد احیای دریاچه ارومیه علی رغم تصویب اعتبارات مصوب، تا پایان سال ۹۶ تنها به ۲۶ درصد از تعهدات اعتباری خود عمل کرده است.

وی با اشاره به نقش مهم مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه در توسعه شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب گفت: در حال حاضر ۲۰ هزار انشعاب فاضلاب در شهر ارومیه آماده واگذاری است که این امر با اتمام این تصفیه‌خانه امکان پذیراست.