متن سخنرانی شهریاری استاندار سابق آذربایجان غربی

متن سخنرانی شهریاری استاندار سابق آذربایجان غربی
آیین تکریم و معارفه استاندار آذربایجان غربی ظهر امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، متن سخنرانی شهریاری استاندار سابق آذربایجان غربی در این آیین به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام، ادب و احترام دارم محضر حاضرین در این مراسم. بویژه برادر ارجمند  جناب آقای دکتر وحیدی وزیر محترم کشور و هیات همراه. به استان آذربایجان غربی سرزمین شهیدان باکری ها و امینی ها، سرزمین مهر و محبت، گنجینه فرهنگ ها، اقوام و ادیان که همواره الگویی فاخر از زندگی مسالمت آمیز بوده، خوش آمدید.
سلام و درود می فرستم به ارواح پاک و مطهر شهیدان انقلاب اسلامی، بویژه 12 هزار شهید گلگون کفن استان آذربایجان غربی. این سرزمین امن و مشهد شهیدان آرامش و امنیت.

میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) را تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

خواهران و برادران عزیزم در استان رشید آذربایجان غربی

خداوند بزرگ را سپاس می گویم که چهارسال امکان خدمت به شما مردم بزرگوار را عطا فرمود، تا آنچه را که ممکن بود و می توانستیم در شرایطی آکنده از فرصت ها و تهدیدهای گوناگون استانی و ملی به کار گیریم.

پاییز سال 1396 در روزهایی که آذربایجان غربی زیبایی های وصف ناپذیری از رنگ آمیزی خداوند در دل فصل ها را میزبانی می کرد، فرصت فراموش نشدنی خدمت در دیار هفت آسمان و هشت بهشت در این خطه تاریخ ساز برای مردمانی از جنس نور نصیب اینجانب گردید و به همین جهت همواره خداوند را شاکر بوده ام.

در این ایام به یاد ماندنی خاطرات تلخ و شیرین بسیاری را با هم تجربه کردیم. افتخارات بسیاری به مدد شما کسب شد. عزیزان بسیاری را از دست دادیم، در مواقعی ناامید شدیم، خسته شدیم، اما اجازه ندادیم چراغ توسعه این دیار کم سو شود. در بسیاری از روزها مثل روزها و شب های سیاه زلزله قطور آرزو کردیم شب بخوابیم و صبح که بیدار می شویم باران باریده، دردها را شسته و آرامش نشسته باشد به خانه های مردم. چقدر در این سالها با وجود اینکه برخی به دنبال اختلاف و تفرقه افکنی بودند اما مردمان نازنینی چون شما ایستادید و اجازه ندادید این استان به خشم و شکست عادت کند.

در بستر امنیتی پایدار با همراهی و همدلی همگانی از توسعه سخن گفتیم و تلاش کردیم شهر به شهر روستا به روستا به این هدف دست یابیم. اظهارنظرهای مایوس کننده گاها آزارمان داد اما ما را مصمم تر کرد تا از تلاش دست برنداریم و خستگی ناپذیر تر از همیشه قدم برداریم. امید را شما معنا بخشیدید. سخاوت ساکنان تکاب، دل بزرگی مردم چالدران، قناعت مردم سردشت، مهربانی مردم مهاباد، مهمانوازی مردم خوی، رشادت مرزداران ماکو، خونگرمی ساکنان بوکان، رشادت مردم میاندوآب،باروق و چاربرج،  نجابت مردم ارومیه، ایستادگی مردم پیرانشهر، سخت کوشی ساکنان نقده و اشنویه، محبت اهالی شاهین دژ، مهربانی عزیزانمان در چایپاره و شوط، ایثار سلماسی های عزیز و پلدشتی های نازنین و همه شما بودید که سختی ها را تحمل کردید تا این دیار کهن، سر ایران، از قطار توسعه عقب نماند و طعم عدالت در تامین زیرساخت ها را بیش از پیش بچشد و امروز با جرات می توان گفت که استان آذربایجان غربی از تله محرومیت خارج شده و تنها در چند شاخص از متوسط کشوری پایین تر است که اقدامات خوبی نیز برای بهبود آنها صورت گرفته و ایمان دارم با تلاش و همت برادر عزیزم جناب آقای معتمدیان در این زمینه نیز کمبودها جبران خواهد شد.

آذربایجان غربی امروز  نقش اساسی در توسعه کشور دارد و در بسیاری از تولیدات کشاورزی و صنعتی، ورزش و سرمایه های اجتماعی حرف اول را می زند به نیکی دریافته که برای دستیابی به توسعه ای پایدار باید همه همراه باشند. شما مصداق بارز همراهی بودید و خداوند را قدردانم که وجود نازنین شما برادران و خواهرانم در جای جای این استان موجب گردید تحولات خوبی را رقم بزنیم.

خانم ها و آقایان!
به عنوان فرزندی از دیار خراسان، سرزمین امام رئوف! مفتخرم که توفیق خدمت در سر ایران نصیب اینجانب گردید و امروز خود را فرزند این دیار می دانم و با گوشه گوشه این سرزمین خاطره دارم. مهر و محبت تان هیچ گاه از خاطر برادر کوچکتان فراموش نخواهد شد و امید و یقین دارم با وجود شما مردم نجیب و متعصب به این آب و خاک، امنیت سازان رشید، علمای فرهیخته و تدابیر دولت محترم روزهای روشنتری در انتظار است و با حضور برادر ارجمندم جناب آقای محمدصادق معتمدیان که سابقه ای درخشان در تعهد ، خدمت و عملگرایی داشته و به خوبی به استان آذربایجان غربی اشرافیت دارند دستیابی به اهداف سرعت می گیرد.یقین دارم که آقای معتمدیان در آینده یکی از شخصیت های اثرگذار و مطرح کشور عزیزمان خواهند بود و جا دارد از انتخاب این مدیر مردمی، جهادی و خستگی ناپذیر از وزیر محترم کشور و هیات دولت به نوبه خود تقدیر و تشکر نمایم.

در خاتمه وظیفه دارم از مساعدت های بی دریغ حجت الاسلام دکتر سیدمهدی قریشی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم ارومیه ، نمایندگان محترم خبرگان رهبری، نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی ،برادر عزیزم سردار اوصانلو فرمانده محترم قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) ، امیر حاجیلو فرماندهی محترم قرارگاه شمال غرب ارتش ، سردار شهسواری فرمانده محترم سپاه شهدا ،سردار خرم نیا فرمانده محترم انتظامی ،سردار ملکانی فرمانده محترم قرارگاه شهید بروجردی،سردار حسینخانی فرمانده محترم مرزبانی ،مدیرکل محترم اطلاعات، رئیس کل محترم دادگستری، دادستان محترم و دیگر اعضای شورای تامین، ائمه جمعه و جماعات، مدیران دستگاه های اجرایی،شهرداران و شوراهای اسلامی شهر و روستا، مدیرکل محترم صدا و سیما، فرمانداران، بخشداران، دهیاران و همکاران سخت کوشم در استانداری، معاونان  و مدیران کل محترم استانداری نیز بی نهایت سپاسگزارم. از اصحاب رسانه، احزاب و گروه های سیاسی، تولیدکنندگان و کشاورزان و نیز جوانان عزیز نیز تقدیر و تشکر می نمایم.

امروز که در برابر شما به پاس چهار سال همراهی و همزیستی توام با احترام و برابری ایستاده ام تا ضمن قدردانی از میزبانی شایسته تان از برادر کوچکتان، با شما خداحافظی و برایتان بهترین اتفاقات را آرزو نمایم، می خواهم بگویم همواره بیتاب مهر و محبت شما بوده و خواهم بود و برایتان از درگاه خداوند منان بهترینها را آرزومندم.

هر که ما را یاد کرد ایزد مر او را یار باد/
 هر که ما را خوار کرد از عمر برخوردار باد/
 هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی/
 هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد/
در دو عالم نیست ما را با کسی گرد و غبار/
هر که ما را رنجه دارد، راحتش بسیار باد
بدرود و خدانگهدار...
وٱلسَّلَامُ عَلَیْکُمْ وَرَحْمَةُ ٱللَّهِ وَبَرَکَاتُهُ