مشترکان آب در ارومیه مراقب یخ‌زدگی کنتورها باشند

مشترکان آب در ارومیه مراقب یخ‌زدگی کنتورها باشند
مشترکان آب در شهرها و روستاهای استان با توجه به کاهش قابل توجه دما در روزهای اخیر، موارد لازم را برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرعامل آب و فاضلاب ‌آذربایجان‌غربی گفت: مشترکان آب در شهرها و روستاهای استان با توجه به کاهش قابل توجه دما در روزهای اخیر، موارد لازم را برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آبی رعایت کنند.

علیرضا رضوی افزود: با توجه به وارد شدن سامانه جدید هوای سرد به ‌آذربایجان‌غربی، رعایت موارد لازم شامل پوشاندن «کنتور، دریچه آن، لوله‌های روکار مسیر کنتور تا محل مصرف»، دقت در پوشش «دریچه بازدید واقع در دیواره دایک (کانال لوله)، درزهای قسمت پایین و اطراف درب منازل و سرویس‌های بهداشتی برای جلوگیری از جریان هوای سرد به داخل»، خودداری از «ریختن آب‌جوش بر روی کنتور» و ریختن آب ولرم به منظور باز شدن ملایم جریان آب در صورت یخ‌زدگی ضروری است.

وی اضافه کرد: عایق کردن دور کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی، تمیز کردن داخل حوضچه کنتور، تهیه خاک اره از نجاری‌ها، ریختن خاک اره در کیسه‌های پلاستیکی و قرار دادن کیسه‌ها در اطراف کنتور، ایجاد فشردگی لازم، بستن درب حوضچه کنتور و عایق‌بندی لوله‌های آب در فضای باز ساختمان از جمله دیگر راهکارها برای جلوگیری از یخ زدگی‌کنتور در این روزهاست.

وی بیان کرد: شهروندان همچنین ‌می‌توانند در زمان یخ‌زدگی انشعاب‌های آب، مراتب را به سرعت با مرکز ارتباطات مردمی‌ 122 در میان بگذارند.

مدیرعامل آب و فاضلاب ‌آذربایجان‌غربی اظهار امیدواری کرد که با رعایت این موارد، حوادث مربوط به یخ‌زدگی کنتور و سیستم‌های آبی به حداقل برسد.

 

منبع: ایرنا