10 شهرستان آذربایجان‌غربی همچنان در مدار افزایش مبتلایان به کرونا

10 شهرستان آذربایجان‌غربی همچنان در مدار افزایش مبتلایان به کرونا
طی 24 ساعت گذشته 18 نفر دیگر در 10 شهرستان استان به بیماری کرونا مبتلا شده و تعداد مبتلایان در هفت شهرستان استان نسبت به روز گذشته افزایش نیافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با قدردانی از همراهی مردم در برخی از شهرستان‌های استان در راستای کاهش تعداد مبتلایان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ نفر دیگر در ۱۰ شهرستان استان به بیماری کرونا مبتلا شده و تعداد مبتلایان در هفت شهرستان استان نسبت به روز گذشته افزایش نیافت.

دکتر جواد آقازاده افزود: از ۱۸ مورد ابتلای جدید، آزمایش چهارنفر در ارومیه، سه نفر در هریک از شهرستان‌های میاندوآب و مهاباد، ۲ نفر در بوکان و یک نفر در شهرستان‌های خوی، سلماس، پیرانشهر، اشنویه، ماکو و پلدشت مثبت بوده‌است.

وی اضافه کرد: در این مدت، مورد مثبتی در شهرستان‌های چایپاره، چالدران، شوط، تکاب، سردشت، شاهین‌دژ و نقده گزارش نشده‌است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: با افزایش این تعداد موارد ابتلا، تعداد مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۱۹۵ نفر، خوی ۸۱ نفر، بوکان ۸۰ نفر، میاندوآب ۵۶، مهاباد ۳۹ نفر و شاهین‌دژ ۳۸ نفر رسید.

آقازاده بیان کرد: همچنین تاکنون ۲۱ نفر در نقده، ۱۸ نفر در تکاب، ۱۷ نفر در سردشت، ۱۵ نفر در سلماس، ۱۴ نفر در پیرانشهر، ۱۳ نفر در اشنویه و ۱۱ نفر در ماکو به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی اظهار کرد: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک‌رقمی بوده به طوری‌که پنج نفر در هریک از شهرستان‌های شوط و پلدشت، چهار نفر در چایپاره و سه نفر در چالدران به کرونا مبتلا شده‌اند.