نیروگاه برق شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه آماده بهره برداری است

نیروگاه برق شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه آماده بهره برداری است
فاز نخست نیروگاه «فراز انرژی سهند» که در زمینه مولد مقیاس کوچک برق فعالیت می کند، تا یک ماه آینده در شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: فاز نخست نیروگاه «فراز انرژی سهند» که در زمینه مولد مقیاس کوچک برق فعالیت می کند، تا یک ماه آینده در شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی عبدلی افزود: نیروگاه «فراز انرژی سهند» توان تولید هفت مگاوات برق را دارد و با تکمیل فازهای بعدی نیروگاه مولد برق این واحد می تواند تا 25 مگاوات برق نیز تولید کند.

وی بیان کرد: برق تولیدی این نیروگاه در بین واحدهای تولید شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه توزیع و مازاد برق تولیدی نیز به مناطقی از خارج شهرک ارسال می شود. 

وی اضافه کرد: این واحد تولیدی توسط بخش خصوصی در زمینی نزدیک به پنج هزار متر مربع احداث می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: برای ایجاد نیروگاه «فراز انرژی سهند» 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

وی اعلام کرد: این نیروگاه در بخش تامین گاز با مشکل مواجه شده بود که این مشکل رفع و مسوولان این واحد در حال تامین زیرساخت های لازم برای راه اندازی نیروگاه هستند. 

عبدلی ادامه داد: ظرفیت تامین آب شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه به عنوان بزرگترین شهرک این شهرستان پس از 12 سال با صرف 440 میلیارد ریال هزینه 6 برابر شد و از 10 لیتر بر ثانیه به 60 لیتر بر ثانیه رسید.

وی با اشاره به اینکه این میزان آب از طریق 2 حلقه چاه تامین می شود، ادامه داد: با تامین آب مورد نیاز شهرک 51 واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه از آن بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی اضافه کرد: برای این واحدهای تولیدی یکهزار و 850 میلیارد ریال سرمایه گذاری و برای یکهزار و 650 نفر اشتغال ایجاد شده است.

عبدلی با اشاره به اینکه امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن شهرک صنعتی 3 ارومیه تامین شده، بیان کرد: تصفیه خانه فاضلاب این شهرک دارای پیشرفت فیزیکی 100 درصدی بوده و شبکه انتقال این تصفیه خانه نیز در حال اجراست.

 

منبع: ایرنا