ثبت 50 موردجدید ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی

ثبت 50 موردجدید ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌ غربی گفت: با ثبت 50 مورد ابتلای جدید، تعداد افراد مبتلا به کرونا در استان آذربایجان‌ غربی به یک هزار و 82 نفر افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: از 78 نمونه جدید تست شده در استان، 50 مورد مثبت کووید 19 گزارش شده است که در مجموع، تا به امروز یک هزار و 82 نفر در آذربایجان‌غربی به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی افزود: از یک هزار و 82 مورد مثبت گزارش شده در استان آذربایجان‌ غربی، تاکنون 522 نفر بهبود یافته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه 17 شهرستان آذربایجان‌غربی درگیر ویروس کرونا هستند، اعلام کرد: تعداد مبتلایان به تفکیک شهرستان‌‌ها، در ارومیه 365 نفر، بوکان 96 نفر، شاهین‌دژ 52 نفر ، خوی197 نفر، میاندوآب 107 نفر، نقده 27 نفر، مهاباد 64 نفر، سلماس 24 نفر، تکاب 38 نفر، سردشت 22 نفر، پیرانشهر24 نفر، اشنویه 18 نفر، چایپاره و پلدشت و ماکو هرکدام هفت نفر، شوط 13 نفر و چالدران 5 نفر گزارش شده است.

آقازاده با اعلام اینکه پنج شهرستان، خوی، شاهین‌دژ، تکاب، میاندوآب، بوکان، نسبت به جمعیت، بیشترین موارد ابتلا را به خود اختصاص داده‌اند، خاطرنشان کرد: وضعیت شیوع ویروس کرونا در حال حاضر عادی نشده است و احتمال افزایش مبتلایان و سیر صعودی ابتلا به ویروس وجود دارد که تنها راه قطع زنجیره ابتلا، رعایت بهداشت فردی و قرنطینه خانگی است که مسوولین و مردم باید این موضوع را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه عده‌ای از افراد این بیماری را جدی نگرفته‌اند، گفت: برپایی دورهمی‌ها، دید و بازدید و عدم خودقرنطینگی در خانه سبب افزایش آمار مبتلایان می‌شود.

 

منبع: فارس