معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

باید از ظرفیت مرزی بودن برای گسترش صادرات غیرنفتی استفاده شود

باید از ظرفیت مرزی بودن برای گسترش صادرات غیرنفتی استفاده شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، از واحد های تولیدی و صنعتی مارال صنعت ارومیه، شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی و شرکت تولیدی اروم تریلر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، از واحد های تولیدی و صنعتی مارال صنعت ارومیه، شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی و شرکت تولیدی اروم تریلر بازدید بعمل آورد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحد ها قرار گرفت.

بهنام شهدی در این بازدیدها در گفتگو با خبرنگاران بر چرخش استان به سمت صنعتی شدن اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی متخصص، پتانسیل و با توجه به امکانات موجود، ظرفیت لازم برای تبدیل شدن این استان به یک استان صنعتی را دارد و تمام دستگاه های اجرایی باید با همکاری و تلاش بر این امر اهتمام لازم داشته باشند.

وی به تقویت واحد های تولیدی صنعتی و نقش آن در ایجاد اشتغال برای جوانان استان تاکید کرد و تسهیل و رفع موانع تولید برای صنعتگران استان را از دستگاه های اجرایی خواستار شد.

شهدی در جریان این بازدید ها به مادر بودن صنعت حمل و نقل در بین سایر صنایع اشاره کرد و بر مرتفع کردن مسایل و مشکلات ناوگان حمل و نقل استان و جوان سازی این ناوگان نیز تاکید داشت.

این مقام مسئول همچنین به هم مرز بودن استان آذربایجان غربی با سه کشور و کریدور شرق به غرب بودن آن اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت استان در تولید محصولات با کیفیت و مورد نیاز منطقه، توجه به بسته بندی محصولات و معرفی آن به منطقه در راستای تقویت صادرات غیر نفتی توجه ویژه ای داشته باشیم.