برگزاری آیین نواختن زنگ استکبارستیزی در ارومیه + تصاویر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، آیین نواختن زنگ استکبارستیزی صبح امروز با حضور فرماندار ارومیه و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در هنرستان شهید عسگری برگزار شد.

فرماندار ارومیه در این مراسم ضمن گرامیداشت روز دانش‌آموز و حماسه های ماندگار فرزندان دلیر میهن، گفت: ۱۳ آبان یادآور مقابله با استکبار، تسخیر لانه جاسوسی و تبعید حضرت امام خمینی(ره) می باشد.

رسول مقابلی در ادامه با تاکید بر بزرگداشت شایسته روز ملی مبارزه با استکبار، افزود: ۱۳ آبان نماد وحدت و همدلی ملت بزرگ ایران اسلامی در اعلام انزجار و خشم خود از استکبار جهانی است که حتی در شرایط کرونایی نیز در پی تحریم کشورمان می باشد.

وی همچنین استفاده از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای برای تعمیق فرهنگ استکبارستیزی در جامعه را ضروری دانسته و تصریح کرد: امسال نیز با گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به همراه ملت شریف ایران، بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی پیمان دوباره می بندیم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدای دانش‌آموز اظهار کرد: جوانان انقلابی آن زمان با حفظ وحدت و انسجام خود و با ایثار و جان‌گذشتگی نشان دادند که پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و اجازه ندادند کشور عزیزمان به دست استکبار جهانی و دست‌نشانده‌های آنها بیافتد و امروز همان شهدا الگوی جوانان شدند تا فرهنگ ایثار و شهادت پابرجا باشد.

منافی افزود: در زمان طاغوت ایران محل جولان کشورهای غربی، آمریکا و اسرائیل بود که به دنبال منافع خود بودند اما با خون جوانان وطن درخت انقلاب آبیاری شد و امروز اقتدار کشور  را مدیون شهدا هستیم و اجازه نمی‌دهیم کیان کشور به خطر بیافتد و کلیدواژه و سیاست ما همان ایستادگی و پایداری است.