ارسال کمک های مردمی "پویش انسانیت 4" به سیل زدگان

ارسال کمک های مردمی "پویش انسانیت 4" به سیل زدگان
سومین مرحله از کمک های مردمی "پویش انسانیت 4" به سیل زدگان استان لرستان ارسال شد.

سومین مرحله از کمک های مردمی "پویش انسانیت 4" به سیل زدگان استان لرستان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، کاروان کمک های مردمی پویش «انسانیت 4» که پس از وقوع سیل در گلستان با ابتکار عمل اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی و اجتماعی آذربایجان غربی در ارومیه شکل گرفت، با حضور نماینده عالی دولت در این استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار ارومیه و جمع دیگری از مسوولان محلی به سیل زدگان لرستان ارسال شد.

این کاروان شامل 15 کامیون از کالاهای ضروری و کمک های نقدی به ارزش تقریبی 10 میلیارد ریال است که با حضور نمایندگان این پویش به نقاط سیل زده لرستان ارسال شد تا با نظارت آنان به دست افراد خسارت دیده برسد.

این پویش با برگزاری جشن گلریزان ویژه بانوان مبلغ 200 میلیون ریال وجه نقد برای کمک به افراد حادثه دیده لرستان جمع آوری کرد و کمک های 450 میلیون ریالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در قالب این پویش به دست سیل زدگان می رسد. 

هسته اصلی این پویش باعنوان «انسانیت» با وقوع زلزله کرمانشاه در سال 1396 و با هدف کمک رسانی به زلزله زدگان غرب کشور در آذربایجان غربی شکل گرفت و پس از آن با تهیه لوازم تحریر برای کودکان مناطق محروم و تهیه اقلام غذایی در آستانه عید نوروز برای افراد بی بضاعت به کار خود ادامه داد.

بیش از 50 نفر از اهالی فرهنگ و هنر آذربایجان غربی به صورت شبانه روزی در این پویش فعالیت مداوم داشتند و استاندار آذربایجان غربی نیز در گفت و گوی اخیر تلفنی خود با استاندار لرستان به فعالیت های این پویش اشاره داشت.