مبتلایان به کرونا در ارومیه به 87 نفر افزایش یافت

مبتلایان به کرونا در ارومیه به 87 نفر افزایش یافت
طی 24 ساعت گذشته با افزوده‌شدن 14 نفر به تعداد مبتلایان در ارومیه، بیماران کرونا مثبت در مرکز استان به 87 نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه وضعیت ارومیه در خصوص شیوع بیماری کرونا نگران‌کننده است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته با افزوده‌شدن ۱۴ نفر به تعداد مبتلایان در این شهر، بیماران کرونا مثبت در مرکز استان به ۸۷ نفر رسید.

دکتر جواد آقازاده افزود: این آمار نشان‌دهنده سهم ۳۹ درصدی ارومیه از کل مبتلایان استان است که البته روند افزایشی در این خصوص را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر در خوی، چهار نفر در مهاباد و سه نفر در میاندوآب به بیماری کرونا مبتلا شدند.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، در این مدت یک نفر در هرکدام از شهرستان های اشنویه، بوکان، چایپاره، شاهین‌دژ و نقده به تعداد بیماران کرونامثبت افزوده شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شاهد موارد مثبت در شهرستان های پیرانشهر، تکاب، چالدران، سردشت، سلماس، ماکو، شوط و پلدشت نبودیم که امیدواریم این روند تداوم یابد.

آقازاده گفت: با این افزایش، تعداد مبتلایان در بوکان به ۳۴ نفر، خوی ۲۳ نفر، شاهین دژ ۱۶ نفر، میاندوآب ۱۵ نفر و هرکدام از شهرستان های تکاب و مهاباد به ۱۰ نفر افزایش یافت.

وی افزود: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک رقمی بوده به طوری‌که کرونای هفت نفر در سلماس، هفت نفر در نقده و پنج نفر در سردشت مثبت اعلام شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در چایپاره، سه نفر در اشنویه، ۲ نفر در ماکو و یک نفر در پیرانشهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر سه شهرستان استان شامل چالدران، شوط و پلدشت عاری از کروناست ولی مردم این شهرستان‌ها نیز باید نظیر مناطق دیگر موارد پیشگیری را به صورت کامل رعایت کنند.

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به ۲۲۴ نفر رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۲۲۴ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۱۲ نفر تاکنون فوت کرده‌اند که این آمار نشان‌دهنده ورود استان به وضعیت قرمز در خصوص این بیماری است.

دکتر جواد آقازاده افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ نفر به تعداد مبتلایان و پنج نفر به تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اضافه شده که از این تعداد، چهار نفر مربوط به خوی و یک نفر مربوط به ارومیه بوده‌است.

وی اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی ۷۴۷ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۲۲۴ نفر مثبت بوده‌است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: با تداوم حضور مردم در بازار و بی توجهی به توصیه‌های بهداشتی، افزایش تعداد مبتلایان بسیار نگران‌کننده خواهد بود.

آقازاده گفت: در حال حاضر بیمارستان طالقانی ارومیه به تعداد بسیار زیادی خدمت‌رسانی می‌کند و بیماران بسیار زیادی را نیز پذیرش می‌کند که ادامه این روند مشکل‌آفرین است.

وی افزود: رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده‌ها رعایت شود.

وی از خانواده‌ها خواست در صورت امکان از حضور در مکان‌های پردتردد شهر همچون بازار، مناطق گردشگری و تاناکورا خودداری کنند و با نشستن در خانه‌ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.

آقازاده اظهار داشت: ماندن در خانه بهترین و مهمترین راهکار مقابله با این ویروس است و سلامت مردم را به دنبال دارد.

 

منبع: ایرنا