ارومیه تا 10 درجه سردتر می‌شود

ارومیه تا 10 درجه سردتر می‌شود
رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه های پیش‌بینی هواشناسی بیانگر افت 6 تا 10 درجه ای دمای هوای استان در پایان هفته جاری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری افزود: بررسی نقشه های پیش‌بینی هواشناسی بیانگر استقرار سامانه بارشی توام با برف و باران در استان از روز چهارشنبه هفته جاری است که به دنبال آن ریزش هوای سرد از عرض‌های شمالی رخ می دهد.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان تکاب با دمای هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین شهر و مهاباد با دمای ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم ترین شهر استان و دمای شهر ارومیه ینز بین مثبت ۶ و منفی سه درجه در نوسان بود.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی ادامه داد: مخاطره ناشی از بارش برف و باران و مه آلودگی برای کل استان پیش بینی شده و در جاده های کوهستانی همراه با کولاک برف، لغزندگی جاده ها، یخبندان، کاهش دید و اختلال در تردد جاده های مواصلاتی خواهد بود.

صابری گفت: اجتناب از سفرهای غیر ضروری، آماده باش نیروهای راهداری برای برف زدایی و برف روبی، رعایت نکات ایمنی و تجهیز وسایل نقلیه به امکانات زمستانی و توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی در این زمینه توصیه می‌شود.

 

منبع: ایرنا