12 کیلومتر از رودخانه های ارومیه طی 20 روز اخیر لایروبی ‌شد

12 کیلومتر از رودخانه های ارومیه طی 20 روز اخیر لایروبی ‌شد
طی 20 روز گذشته و از آغاز بارش های سیل آسا در منطقه تاکنون، بیش از 12 کیلومتر از مسیر انهار و رودخانه های سطح چهار بخش مرکزی، سیلوانا، صومای برادوست و انزل این شهرستان لایروبی شد.

مدیر منابع آب ارومیه گفت: طی 20 روز گذشته و از آغاز بارش های سیل آسا در منطقه تاکنون، بیش از 12 کیلومتر از مسیر انهار و رودخانه های سطح چهار بخش مرکزی، سیلوانا، صومای برادوست و انزل این شهرستان لایروبی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حسن خرم روز چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران ارومیه از طرح های لایروبی رودخانه های شهرستان با بیان اینکه از اول فروردین سال جاری با همکاری ستاد مدیریت بحران و فرمانداری ارومیه بیش از یکهزار و 69 ساعت لایروبی از مسیر نهرها و رودخانه ها انجام شد، اضافه کرد: حجم کار انجام شده در منطقه بیش از 84 هزار مترمعکب است.

وی با بیان اینکه این عملیات لایروبی در 19 نقطه از رودخانه ها و نهرها انجام شد، افزود: این آمار به جز اقدامات انجام شده در «نوشین شهر» است.

وی همچنین اظهار داشت: در سال 1396 بالغ بر 60 کیلومتر لایروبی رودخانه ها با حجم بیش از چهار هزار و 19 مترمعکب در منطقه انجام شده بود اما در سال 1397 این رقم به 130 کیلومتر لایروبی با حجم بیش از هفت هزار و 19 متر معکب افزایش یافت.

خرم ‌با بیان اینکه لایروبی رودخانه روضه چای از سال 1394 آغاز شده، گفت: بیشترین اقدام انجام شده در این رودخانه مربوط به سال گذشته است.

وی در رابطه با هزینه اقدامات انجام شده نیز گفت: این اقدامات با استفاده از ماشین آلات و دستگاه های در اختیار دولت و ادارات مختلف و با دستور فرماندار انجام شد و هیچ هزینه ای نداشت.