ضدعفونی میدان میوه و تره بار ارومیه به صورت شبانه روزی

ضدعفونی میدان میوه و تره بار ارومیه به صورت شبانه روزی
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و فرآوردی‌های کشاورزی شهرداری ارومیه گفت: میدان میوه و تره بار بصورت شبانه روزی جهت پیشگیری از شیوع کرونا ضد عفونی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، غلام رضا حافظی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و فرآوردی‌های کشاورزی شهرداری ارومیه با اشاره به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، بیان کرد: در این راستا میدان میوه و تره بار توسط نیرو‌های شهرداری ضد عفونی و همچنین عملیات ضد عفونی محل اداری سازمان نیز بصورت روزانه صورت می‌گیرد و دستکش و ماسک نیز در بین نیرو‌های شاغل در میدان توزیع شده است.
 
حافظی افزود: ارباب رجوع میدان میوه تره بار نیز بصورت پیوسته توسط دستگاه‌های تب سنج کنترل می‌شوند.

او ادامه داد: همچنین بزرگترین و مجهزترین دستگاه سم پاش و محلول پاش ضد عفونی کننده و گند زدایی خودرو‌ها جهت پیشگیری از شیوع کرونا در ورودی میدان میوه و تره بار شهرداری راه اندازی شد.

حافظی افزود: دستگاه نیمه اتوماتیک محلول پاش ضدعفونی کننده در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و سلامت شهروندان و مراجعه کنند گان به همت کارشناسان سازمان طراحی و نصب شده است.

او با بیان اینکه مخزن این دستگاه ۲۰۰۰ لیتر است، اظهار کرد: در هر ۳ ثانیه، یک خودرو باری با قدرت پرتاب ۴ متر محلول پاشی و گند زدایی می‌شود.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و فرآوردی‌های کشاورزی شهرداری ارومیه بیان کرد: روزانه بیش از یک هزار دستگاه خودرو به میدان میوه و تره بار شهرداری ارومیه تردد می‌کنند.

او با بیان اینکه جهت پیشگیری از شیوع کرونا میدان دواب از ۱۴ اسفند تعطیل شده است، عنوان کرد: با ابلاغ دامپزشکی استان نسبت به تعطیلی میدان دواب اقدام شد و همچنین بازار کهنه فروشان نیز به دستور فرمانداری شهرستان ارومیه تعطیل شده است که با شکست ویروس کرونا مجدا باز می‌شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان