شهردار ارومیه معارفه شد

شهردار ارومیه معارفه شد
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید در راستای جلب رضایت مردم خدمت کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، آیدین رحمانی امروز در مراسم معارفه شهردار ارومیه که در سالن جلسات اداره برق برگزار شد، افزود: باید در راستای جلب رضایت مندی مردم اقدامات اساسی انجام داد و یکی از بحث های مهم در این خصوص توسعه شهری پایدار با رویکرد مردم محوری است.

رحمانی تصریح کرد: انتخاب شهردار توسط منتخبین مردم یکی از بحث های توسعه پایدار شهری است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری در چارچوب قانون و براساس توانمندی و ظرفیت ها باید خدمات رسانی کند، خاطر نشان کرد: در دوره ششم شوراها ۲۶۶ نفر عضو شوراهای شهر بودند که تنها ۹۵ نفر از آنها تجربه شورایی داشتند که نشان دهنده این است که مردم یک رویکرد و تفکر جدید را خواهان هستند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه باید با فراهم کردن زمینه های قانونی کمک رسان شهرداری ها بود، اظهار کرد: عدالت محوری در مناطق شهری به ویژه مناطق کم برخوردار باید اجرا شود.

وی یاد آور شد: ارومیه ۱۰۲۷هکتار اراضی با جمعیت ۱۱۷هزار نفرحاشیه نشین دارد که باید به توسعه زیرساخت های این شهر توجه شود.

رحمانی ادامه داد: طی سال گذشته استان ۴۰میلیارد تومان از ارزش افزوده کل بهره مند شد.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی افزود: توجه به دولت الکترونیک، خصوصی سازی، حاشیه نشینی، ساخت و سازهای غیر مجاز و پسماند از جمله مواردی هستند که شهرداری باید به آنها توجه جدی داشته باشند.

حسین مهدیزاده امروز باذحضور مسئولان استانی به عنوان شهردار ارومیه معارفه شد.

 

منبع: ایسنا