امام جمعه ارومیه:

مردم نسبت به واکسیناسیون غفلت نکنند

مردم نسبت به واکسیناسیون غفلت نکنند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: مردم نسبت به شایعاتی که در مورد واکسیناسیون وجود دارد، توجه نکنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام سید مهدی قریشی امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه که در مصلی شهر برپا شد، بااشاره به اهمیت توجه به سلامتی افزود:  واجب است کسانی که نسبت به واکسیناسیون اقدام نکردند مراجعه کنند و نباید نسبت به واکسیناسیون غفلت شود. 

وی ادامه داد: شایعات فراوانی در خصوص واکسیناسیون بیان می کنند اما تحقیقات علمی اصل و اساس است و مردم نباید در امر واکسیناسیون به شایعات توجه کنند و سلامتی خود و دیگران را به مخاطره بیاندازند. 

حجت الاسلام قریشی با اشاره به ۲۷ شهریور روز پاسداشت شعر و ادب فارسی، گویش ها را از ایات و نشانه های الهی عنوان کرد و گفت: یکی از راههای شناخت عظمت خداوند دقت و توجه به نشانه های الهی است که یکی از آنها گویش ها است. 

وی با بیان اینکه زبان ملی کشور و هویت ملی ما فارسی است، ادامه داد: هویت ملی ایران دین اسلام و زبان فارسی از منظر مقام معظم رهبری است، و ایشان بر گسترش زبان فارسی تاکید دارند.لذا علاوه بر پاسداشت زبان مادری به زبان ملی باید اهمیت دهیم. 

امام جمعه ارومیه با اشاره به ۱۲ اصل اعلامی از سوی رییس جمهور برای فساد ستیزی و انتخاب استانداران برای استانهای ویژه گفت:آذربایجان غربی رنگین کمان اقوام و ادیان است و دارای مرزهای صعب العبور و با ۳ کشور همسایه است که این موارد این استان را در زُمره استانهای ویژه قرار داده است، لذا ضروری است رییس جمهور استانداری کارآمد و انقلابی و متخصص انتخاب کنند تا مشکلات مردم استان به نحو احسن و در کوتاهترین زمان ممکن مرتفع شود.