تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در ارومیه

تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در ارومیه
بیشترین میزان افزایش مربوط به ارومیه با 14 نفر و میاندوآب با 9 نفر بوده‌ است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به تداوم روند افزایشی در ۱۲ شهرستان استان طی ۲۴ ساعت گفت: در این مدت، بیشترین میزان افزایش مربوط به ارومیه با ۱۴ نفر و میاندوآب با ۹ نفر بوده‌است.

دکتر جواد آقازاده افزود: از ۴۸ مورد ابتلای جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی، آزمایش کرونای ۱۴ نفر در ارومیه، ۹ نفر در میاندوآّب، پنج نفر در خوی، سه نفر در هریک از شهرستان‌های بوکان، تکاب، ماکو و سردشت، ۲ نفر در هر یک از شهرهای سلماس، پیرانشهر و چالدران و یک نفر در شهرستان‌های نقده و پلدشت مثبت بوده‌است.

وی اضافه کرد: در این مدت، مورد مثبتی در شهرستان‌های مهاباد، شاهین‌دژ، اشنویه، شوط و چایپاره گزارش نشده‌است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: با افزایش این تعداد موارد ابتلا، تعداد مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۲۱۹ نفر، خوی ۹۵ نفر، بوکان ۸۳ نفر، میاندوآب ۷۱،  مهاباد ۴۱ نفر و شاهین‌دژ ۳۸ نفر رسید.

آقازاده بیان کرد: همچنین تاکنون ۲۳ نفر در نقده، ۲۳ نفر در تکاب، ۲۱ نفر در سردشت، ۱۷ نفر در هر یک از شهرستان‌های سلماس و پیرانشهر، ۱۴ نفر در ماکو و ۱۳ نفر در اشنویه به کرونا مبتلا شده‌اند.

طی ۱۵ روز گذشته در چایپاره و سه روز گذشته در شاهین‌دژ، مبتلایان به کرونا صفر بوده‌است.

وی اظهار کرد: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک‌رقمی بوده به طوری‌که ۶ نفر در شوط، ۶ نفر در پلدشت، پنج نفر در چالدران و چهار نفر در چایپاره به کرونا مبتلا شده‌اند.

 

منبع: ایرنا