استاندار آذربایجان غربی:

برگزاری 40 انتخابات در طول 4 دهه نشانگر تحقق مردم سالاری در کشور است

برگزاری 40 انتخابات در طول 4 دهه نشانگر تحقق مردم سالاری در کشور است
استاندار آذربایجان غربی گفت: برگزاری 40 انتخابات در طول 4 دهه نشانگر تحقق مردم سالاری در کشور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در سومین جلسه ستاد انتخابات استان که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور در محل استانداری برگزار شد، انتخابات را رکن اساسی مردم سالاری دانست و گفت: در طول این 4 دهه نزدیک به 40 انتخابات در جمهوری اسلامی ایران با مشارکت حداکثری مردم برگزار شده که نشانگر تحقق مردم سالاری در کشور است.

وی افزود: این در حالی است که در بسیاری از کشورها میزان مشارکت مردم در انتخابات حتی به 50 درصد هم نمی رسد.

شهریاری تصریح کرد: مشارکت مردم در انتخابات نشانه اهمیت دادن به سرنوشت کشور است؛ هر چقدر که مردم احساس کنند که در تعیین سرنوشت کشور نقش دارند به همان میزان مشارکت در انتخابات افزایش خواهد یافت.

استاندار آذربایجان غربی بی طرفی را از اصول مهم در برگزاری انتخابات دانست و گفت: رعایت بی‌طرفی و پرهیز از هرگونه جانبداری، اعتماد و در نهایت مشارکت عمومی در انتخابات را افزایش می دهد.

شهریاری، مبارزه با فساد، تقویت ارتباطات و رفتار عادلانه و احترام به مردم را از دیگر عوامل موثر در افزایش مشارکت مردم در انتخابات برشمرد و از فرمانداران و مسئولان استانی خواست این موارد را بصورت جدی در دستور کار قرار دهند.

وی گفت: مواردی مثل زمین خواری و رانت خواری به شدت موجب بی اعتمادی و نارضایتی مردم می شود لذا لازم است قاطعانه با این گونه مفاسد در کشور و استان برخورد شود.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه از برنامه ریزی و آمادگی استان برای برگزاری انتخابات سال جاری خبر داد و گفت: ستاد انتخابات استان جلسات خود را بصورت مستمر برگزار می کند؛ برنامه زمان بندی انتخابات نیز به فرمانداران ابلاغ شده و بصورت دقیق در حال اجراست.

کمک به تامین تجهیزات فرمانداری ها و بخشداری ها، توزیع عادلانه اعتبارات مربوط به برگزاری انتخابات و برگزاری دوره های آموزشی از دیگر مطالبات استاندار آذربایجان غربی از معاون سیاسی وزیر کشور در این جلسه بود.