بارش‌های پراکنده تا فردا در ارومیه ادامه دارد

بارش‌های پراکنده تا فردا در ارومیه ادامه دارد
سامانه‌ای که از روزهای گذشته وارد استان شده، از امروز در بیشتر مناطق جنوبی و مرکزی آذربایجان‌غربی به صورت پراکنده فعال خواهد بود و فردا، سه‌شنبه از جو استان خارج می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: سامانه‌ای که از روزهای گذشته وارد استان شده، از امروز در بیشتر مناطق جنوبی و مرکزی آذربایجان‌غربی به صورت پراکنده فعال خواهد بود و فردا، سه‌شنبه از جو استان خارج می‌شود.

یاسر اشتاد افزود: طبق بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی، این سامانه بارشی از روز سه‌شنبه هفته جاری از منطقه خارج شده و توده هوای سرد جایگزین آن می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌ها افت دما به میزان پنج درجه سانتی‌گراد از اواخر وقت شامگاه سه‌شنبه جو آذربایجان‌غربی را فرامی‌گیرد.

وی بیان کرد: هرچند از میزان شدت بارش‌ها کاسته شده اما شاهین‌دژ با ۱.۴ میلی‌متر بارش بیشترین بارندگی را طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی داشته‌است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته نیز بیان کرد: در این مدت الدران با دمای ۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین و نقده با پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بود.

اشتاد گفت: دمای هوای ارومیه نیز در این مدت بین یک و منفی سه درجه سانتی‌گراد نوسان داشت.

وی تاکید کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی از اواخر وقت پنج‌شنبه هفته جاری سامانه بارشی جدیدی وارد آذربایجان‌غربی می‌شود که بارندگی چشمگیری را با ورود این سامانه پیش‌بینی می‌کنیم.

 

منبع: ایرنا