اصناف بدون ثبت‌نام در سامانه سلامت اجازه فعالیت دوباره ندارند

اصناف بدون ثبت‌نام در سامانه سلامت اجازه فعالیت دوباره ندارند
مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: اصناف بدون ثبت‌نام در سامانه سلامت اجازه فعالیت دوباره ندارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سعید مینایی‌مهر افزود: ثبت‌نام نکردن در این سامانه منجر به صادرنشدن مجوز فعالیت و یا در صورت فعالیت، موجب توقف فعالیت واحد کاری اصناف خواهد شد. 

وی اضافه کرد: باتوجه به ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا و اجرای گام دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن حمایت از فعالیت اصناف، صنایع، ادارات، سازمان‌ها و سایر ارگان‌ها با اولویت صیانت از سلامت کارکنان و مشتریان و همچنین جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا اقدام به راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام اصناف و صنایع به آدرس salamat.gov.ir کرده است.

وی بیان کرد: مدیران، متصدیان، مالکان و کارفرمایان باید به منظور شروع فعالیت با رعایت الزامات بهداشتی اعلام شده در راهنماهای گام دوم مبارزه با بیماری کرونا در این سامانه تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه، ۲۸ فروردین‌ماه جاری ثبت‌نام و اطلاعات مربوط به واحد کاری، نوع فعالیت و اطلاعات تماس را پر کنند.

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: همه صنوف و صنایع کم‌خطر و پرخطر باید در این سامانه ثبت‌نام کنند.

 

منبع: ایرنا