انتخاب اعضای هیات رئیسه مجمع مشورتی زنان آذربایجان غربی

انتخاب اعضای هیات رئیسه مجمع مشورتی زنان آذربایجان غربی
با انتخاب اعضای هیات رییسه مجمع مشورتی زنان استان ، این مجمع رسما کار خود را در آذربایجان غربی به عنوان سومین استان در کشور آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در جلسه انتخاب هیات رییسه پارلمان مشورتی زنان استان که امروز در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه آذربایجان غربی به عنوان سومین استان در کشور است که مجلس مشورتی زنان در آن فعال و از امروز و با انتخاب اعضای هیات رییسه رسما کار خود را آغاز نمود.

وی افزود : بر اساس اساسنامه اهداف مختلف فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی برای این مجمع مشورتی تعیین شده که باید توانمندیهای استان در عرصه های مختلف در بین بانوان شناسایی و کمک کاری برای مسئولین اجرایی باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی به انتخابات پیش رو اشاره نمود و گفت بهترین راه تجلی مشارکت مردم در سرنوشت خود، حضور در صحنه های انتخابات است لذا باید زمینه های لازم برای حضور افراد توانمند و شایسته به عنوان کاندیداها و نامزدهای انتخاباتی در انتخابات اسفند ماه امسال باید فراهم شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز در این جلسه گفت: تشکیل پارلمان مشورتی زنان در ۱۷ شهرستان  بعنوان یکی از ابزارهای تحقق افزایش مشارکت زنان در رسیدن به توسعه پایدار و متوازن و بعنوان بازوی مشورتی دفتر زنان و خانواده در جهت اجماع نظر مسئولانه در حوزه تصمیم گیری های منطقه ای و محلی به شمار می رود .

علیلو افزود: تشکیل این پارلمان مشورتی گام ارزشمندی بود که در آذربایجان غربی به عنوان سومین استان کشور تشکیل شد.

در ادامه این جلسه انتخابات اعضای هیات رییسه مجمع مشورتی بانوان برگزار و خانم ها عبداله زاده از بوکان ، قادری از اشنویه ، مسرت از میاندوآب ، قریشی از پیرانشهر ، احمدی از چایپاره ، فتاح پور از سردشت ، حاجی پور از ارومیه به عنوان اعضای اصلی و همچنین خانم ها اسکندری از مهاباد، افراسیابی از ارومیه ، شاه حسین زاده از ارومیه و عنایتی از تکاب و رضایی از شاهین دژ به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.