مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

برای تبلیغ کتاب و کتابخوانی باید هزینه شود

برای تبلیغ کتاب و کتابخوانی باید هزینه شود
حجت الاسلام ناصر خدایاری گفت: باید برای تبلیغ و گسترش کتاب و کتابخوانی در جامعه ابتدا نیاز سنجی و سپس هزینه شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام ناصر خدایاری در جلسه هم‌اندیشی ششمین دوره طرح پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر که در سالن اجتماعات خانه مطبوعات برگزار شد، گفت: برای هر پروژه ای که بازتاب آن را در آنده میخواییم داشته باشیم، باید نیاز سنجی های لازم صورت گرفته و با توجه به نیاز مردم در رابطه با موضوع مورد مطالعه برنامه ریزی و هزینه شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی افزود: مردم تا به به مطالعه نیاز نداشته باشند به سمت کتاب و کتابخوانی گرایش نخواهند اشت.

وی با بیان اینکه کتاب همواره در تبیین و ماندگاری فرهنگ و علوم نقش بی بدیلی داشته است، تصریح کرد: نیاز سنجی یکی از مباحث مهم در جامعه شناسی است که باید این مهم در فضای کل جامعه نمود پیدا کند و نتایج حاصل از این آزمون سرلوحه شروع برنامه ریزی های شود.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه، توان خرید مردم نیز رابطه مستقیم با مقوله کتابخونی دارد.

خدایاری خاطرنشان کرد: باید از تجارب شهرهای کتابخوان استفاده کنیم و نقاط ضعف و قوت آنان را با نگاهی تحلیل گرانه مرد بررسی قرار دهیم.

وی گفت: شهرهای سنتی، صنعتی و کشاورزی در حوزه روی‌آوردن به کتابخوانی متفاوت هستند که هر کدام برنامه ریزی و پژوهش خاصی را طلب می کند.

 

منبع: شبستان