استاندار آذربایجان غربی:

95 درصد جمعیت آذربایجان غربی غربالگری کرونایی شدند

95 درصد جمعیت آذربایجان غربی غربالگری کرونایی شدند
استاندار آذربایجان غربی گفت: 95 درصد جمعیت استان در قالی طرح بسیج ملی غربالگری تحت پوشش قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد جمعیت استان در قالی طرح بسیج ملی غربالگری تحت پوشش قرار گرفتند گفت: طبق آمارهای وزارت بهداشت و سامانه سیب، تا امروز جمعه هشتم فروردین ۲ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۵۲ نفر در طرح غربالگری کرونا مورد سنجش وضعیت سلامت قرار گرفته و آذربایجان غربی در رتبه نخست کشور قرار دارد.

محمدمهدی شهریاری با تاکید بر اینکه این غربالگری نقش ارزنده ای در شناسایی افراد مبتلا به کرونا و نیز پیشگیری از ابتلا و قطع زنجیره انتقال دارد تصریح کرد: استمرار این طرح، پیگیری افراد مبتلا و مشکوک و ایزوله کردن آنها در اثربخشی این طرح بسیار موثر است.

وی با اشاره به آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و ضرورت همکاری مردم در این طرح افزود: راهبرد اصلی در شکست کرونا توجه به شعار در خانه می مانیم است.

شهریاری خاطر نشان کرد: حذف ترددهای غیرضروری، خودداری از مسافرت و نیز اجتناب از برگزاری و حضور در اجتماعات می تواند در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ارزشمند و مفید باشد.

استاندار آذربایجان غربی از متولیان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی درخواست کرد که با جدیت نسبت به اجرای دقیق این طرح اقدام نمایند.