شمار بستری‌های روزانه کرونا در آذربایجان‌غربی همچنان بالای 200 نفر است

شمار بستری‌های روزانه کرونا در آذربایجان‌غربی همچنان بالای 200 نفر است
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد بستری‌های روزانه در طی 6 روز گذشته همچنان بالای 200 نفر است که باید با اهتمام جمعی جلوی این روند گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش تعداد بستری‌ها در مراکز درمانی استان به خاطر ابتلا به بیماری کرونا گفت: تعداد بستری‌های روزانه در طی ۶ روز گذشته همچنان بالای ۲۰۰ نفر است که باید با اهتمام جمعی جلوی این روند گرفته شود.

جواد آقازاده افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۲۰ نفر به خاطر ابتلا به بیماری حاد تنفسی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شده‌اند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین آمار، تعداد بستری‌های ناشی از ابتلا به بیماری حاد تنفسی در آذربایجان‌غربی به هزار و ۲۴۴ نفر رسیده که از این تعداد ۷۱۶ نفر مشکوک و ۵۲۸ نفر مبتلا به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۲۲۳ نفر است که از این تعداد، ۷۰ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده با اشاره به افزایش ۱۶ نفری تعداد فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تعداد کل فوت‌شدگان در استان به ‌هزار و ۳۴۷ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است.

وی ادامه داد: از این تعداد سه نفر در هر یک از شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب و سردشت، ۲ نفر در مهاباد و یک نفر در هر کدام از شهرستان‌های بوکان، خوی، پیرانشهر، چالدران، شاهین‌دژ جان خود را از دست داده‌اند.

وی تاکید کرد: با وجود تداوم روند افزایشی ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی، همچنان شاهد بی‌توجهی عده زیادی در این خصوص هستیم که می‌تواند موجب بروز مشکلات بسیار زیادی شود.

 

منبع: ایرنا