فرماندار ارومیه: کوتاهی در تامین امنیت مردم پذیرفتنی نیست

فرماندار ارومیه: کوتاهی در تامین امنیت مردم پذیرفتنی نیست
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان صبح امروز در سه نوبت جداگانه با حضور فرماندار ارومیه و معاونین فرماندار در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان صبح امروز در سه نوبت جداگانه با حضور فرماندار ارومیه و معاونین فرماندار در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی زاده در جلسه مدیریت بحران شهرستان جهت هماهنگی با شرکتهای خدمات رسان اظهار داشت: تمامی تدابیر پیشگیرانه و اقدامات لازم در راستای مدیریت بارندگی های پیش رو انجام شده است.

فرماندار ارومیه تاکید کرد: تمام تلاش مدیریت بحران شهرستان بر این است که بارندگی های هفته آتی با حداقل خسارت پشت سر گذاشته شود.

وی با اعلام اینکه امکانات تمامی دستگاهها در اختیار ستاد مدیریت بحران شهرستان خواهد بود، افزود: شرکت های خدمات رسان و بخشداران شهرستان حداکثر همکاری را با یکدیگر داشته باشند.

ملامحمدی زاده همچنین در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تصریح کرد: آمادگی دستگاه های مختلف برای مدیریت شایسته بلایای طبیعی ضروری است.

فرماندار ارومیه با یادآوری این نکته که ستاد مدیریت بحران شهرستان و دستگاههای متولی از فردا (شنبه) تا آخر هفته در آماده باش کامل خواهند بود، تاکید کرد: عملکرد دستگاه های مختلف شهرستان درخصوص مدیریت بارندگی های پیش رو نظارت جدی شده و کوتاهی در تامین امنیت مردم پذیرفتنی نیست.

وی همکاری دستگاه های مختلف برای کاهش آسیب های احتمالی ناشی از بلایای طبیعی را ضروری دانسته و افزود: ظرفیت پشت سد شهرچای ارومیه ۲۲۰ میلیون مترمکعب بوده و در حال حاضر حدود نصف این ظرفیت خالی می باشد.

ملامحمدی زاده با اعلام اینکه میزان آب ورودی به سد شهرچای در روزهای پربارش هفته آینده، مطابق با ظرفیت سد بوده و هیچگونه نگرانی درخصوص سرریز شدن این سد وجود ندارد، خاطرنشان کرد: وضعیت سد شهرچای ارومیه به صورت مستمر کنترل شده و در صورت نیاز، آب پشت سد رهاسازی خواهد شد.

فرماندار ارومیه همچنین در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با بخشداران، دهیاران، رابطین دهستانهای ۱۹ گانه و روسای شوراهای بخش گفت: دهیاران در چند روز آینده به صورت مستمر با ستاد مدیریت بحران شهرستان در ارتباط باشند

وی از برگزاری ۱۱ جلسه هماهنگی مدیریت بحران در رابطه با بارندگی های پیش رو و پیشگیری از حوادث احتمالی خبر داده و یادآور شد: تمامی امکانات دستگاهها و حتی نهادهای نظامی و انتظامی در اختیار ستاد بحران شهرستان است و دهیاران باید گزارش حوادث مختلف در روستاها را به بخشداران گزارش کنند تا اقدامات لازم در اسرع وقت انجام گرفته و خسارات به حداقل برسد.

ملامحمدی زاده با اعلام اینکه دهیاران، نمایندگان دهستان و شورای بخش ها باید اطلاعیه های ستاد بحران را به اهالی روستاها اطلاع رسانی کنند، افزود: دهیاران به مردم روستاها هشدار دهند تا خانه ها و محل نگهداری احشام و طیور در مسیل ها را برای روزهای یکشنبه و دوشنبه تخلیه کنند.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: دهیاران در رابطه با بسیج امکانات و نیروهای محلی برای مقابله با حوادث احتمالی مسئولیت دارند و باید در راستای تامین امنیت جانی و مالی مردم تا زمان بازگشت به وضعیت عادی از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی یادآور شد: اقدامات فنی لازم در پل هاشم آباد و پل گلستانه که در اثر سیل های قبلی تخریب شده بودند و در حال بازسازی هستند، انجام خواهد گرفت تا دوباره دچار خسارت نشوند.

ملامحمدی زاده در پایان افزود: تمهیدات لازم در رابطه با تامین سوخت و سهمیه آرد روستاها اندیشیده شده و مدارس و سالن های ورزشی آماده اسکان در مواقع ضروری است.