استاندار آذربایجان غربی:

باید بیشترین سود حاصل از فروش محصولات کشاوزی استان عاید خود کشاورزان شود

باید بیشترین سود حاصل از فروش محصولات کشاوزی استان عاید خود کشاورزان شود
استاندار آذربایجان غربی با گرامیداشت یاد و خاطره حجت الاسلام حسنی گفت: نقش ایشان در مقابله با فتنه های دشمنان و برقراری امنیت پایدار تاثیرگذار و بی بدیل است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با گرامیداشت سالروز حماسه دوم بهمن مردم ارومیه در سال 1357 و یاد و خاطره حجت الاسلام حسنی گفت: نقش ایشان در مقابله با فتنه های دشمنان و برقراری امنیت پایدار تاثیرگذار و بی بدیل است.

محمدصادق معتمدیان در جمع مردم روستای بزرگ آباد ارومیه (روستای زادگاه مرحوم حجت الاسلام شیخ غلامرضا حسنی) که در سالروز حماسه دوم بهمن مردم ارومیه برگزار شد، افزود: دوم بهمن نقطه عطف و سرآغاز مبارزه مسلحانه مردم ارومیه علیه رژیم ستمشاهی به رهبری مجاهد نستوه حاج شیخ غلامرضا حسنی بود.

وی با تاکید بر اهمیت حماسه دوم بهمن در مبارزات مردم منطقه با رژیم پهلوی، اضافه کرد: دوم بهمن به عنوان نماد مبارزات مردم آذربایجان غربی و ارومیه در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده است.

استاندار آذربایجان غربی نقش مردم استان در مقابله با دشمنان در دوران های مختلف را بی نظیر خواند و ادامه داد: قدردان ایثار و فداکاری و از جان گذشتی مردم منطقه و تاریخ سازان انقلاب اسلامی در این استان هستیم.

معتمدیان با اشاره به اینکه توجه به مناطق محروم، کم برخوردار و روستاهای کشور از سیاست های مهم نظام اسلامی است، بیان کرد: با وجود توطئه های دشمنان، تحریم های ظالمانه و جنگ تحمیلی، اقدامات بسیار زیادی برای توسعه زیرساخت های مناطق مختلف کشور توسط نظام اسلامی صورت گرفته است.

وی با تشریج برنامه ها و اولویت های استان برای محرومین زدایی، گفت: تمام تلاش خود را برای شتاب بخشیدن به روند توسعه استان و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار و افزایش رضایت مندی مردم استان به کار می گیریم.

وی با اشاره به سفرهای شهرستانی و همچنین حضور در مناطق مختلف استان و تصویب مصوبات مختلف برای شتاب بخشیدن به توسعه استان، افزود: تمامی مصوبات و قول هایی که توسط مسوولان در سفرهای مختلف به ویژه در این جلسه داده می شود، باید پیگیری و عملیاتی شوند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مشکل سیب در استان و برنامه ریزی برای رفع موانع و مشکلات صادرات این محصول استراتژیک، بیان کرد: در ملاقات با وزیر جهاد کشاورزی، برنامه ریزی های لازم برای صادرات سیب از طریق سیستم حمل و نقل هوایی انجام شد.

معتمدیان بر ضرورت استفاده از روشهای نوین کشاورزی در استان تاکید کرد و افزود: جهاد کشاورزی برنامه ریزی های لازم برای آموزش کشاورزان با روشهای جدید کشاورزی در جهت افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی را در اولویت قرار دهد.

وی از برنامه ریزی برای افزایش درآمد کشاورزان خبر داد،  تاکید کرد: نباید اجازه دهیم سود محصولات کشاورزان به جیب دلالان برود و باید بیشترین درآمد و سود حاصل از فروش محصولات کشاوزی استان عاید خود کشاورزان شود.