ادارات با کمتر از 10 درصد نیروهای اداری تا 15 فروردین فعالیت می کنند

ادارات با کمتر از 10 درصد نیروهای اداری تا 15 فروردین فعالیت می کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی با کمتر از 10 درصد نیروهای اداری تا 15 فروردین فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و سرپرست معاونت توسعه و منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی گفت: به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، ادارات و دستگاه های اجرایی از فردا سه شنبه ۵ فروردین تا ۱۵ همین ماه با کمتر از ۱۰ درصد نیروهای اداری فعالیت خواهند کرد.

بهنام شهدی با تاکید بر اینکه بانک ها نیز خدمات شان را بصورت غیرحضوری انجام می دهند افزود: برای متوقف ساختن روند صعودی شیوع بیماری کرونا می بایست از ترددهای غیر ضروری کاست.

وی ادامه داد: با کاستن از حجم نیروهای اداری سعی بر آن داریم تا هم روند جاری خدمات به مردم تعطیل نگردد و نیز از سلامت کارکنان مراقبت نماییم.

۵۰ درصد داروخانه های روزانه آذربایجان غربی در ایام عید باید فعال باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه طبق مصوبه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا می بایست علاوه بر داروخانه های شبانه روزی و بیمارستانی، ۵۰ درصد داروخانه های روزانه نیز در ایام عید فعال باشند از دستگاه های نظارتی خواست بر این روند نظارت داشته باشند.

بهنام شهدی در چهارمین روز از فروردین ماه در جلسه کمیته اقتصادی ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه در خصوص اقلامی چون دستکش و محلول و ژل های ضدعفونی مشکلی وجود ندارد گفت: برای تامین نیاز استان در خصوص ماسک نیز سناریوهای مختلفی پیش بینی شده و به زودی این موضوع نیز به ثبات لازم می رسد.

وی با قدردانی از اهتمام شکل گرفته از سوی گروه های مردمی برای تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی تصریح کرد: استفاده از این تولیدات نیازمند آن است که دستور العمل های بهداشتی در فرایند تولید و توزیع رعایت شود.

شهدی در خصوص ذخیره اقلام اساسی استان تا چند ماه آینده نیز گفت: پیش بینی های لازم برای تامین اقلام اساسی استان تا زمان شکست کرونا و پس از آن اندیشیده شده است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین از همراهی اتاق اصناف در خصوص تعطیلی کسب و کارهای غیرضروری در راستای اجرای پویش ۲۹۱۴ نیز قدردانی کرد و افزود: به طور قطع با همدلی و همراهی و اجرای دقیق مصوبات ملی و استانی می توانیم بر این بحران نیز فائق آییم.