معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

توسعه و گسترش اشتراکات دینی وحدت ملی را تقویت می سازد

توسعه و گسترش اشتراکات دینی وحدت ملی را تقویت می سازد
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حضور اقوام و ادیان مختلف در کشور، تقویت و گسترش اشتراکات دینی را موجب تقویت وحدت ملی دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در مراسم افتتاحیه نوزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی تموز ایران که عصر امروز در ارومیه برگزار شد، به ظرفیتهای ویژه قانون اساسی برای اقلیت های دینی اشاره کرد و گفت: بر اساس اصول ۱۳ و ۱۹ قانون اساسی اقلیت های دینی و مذهبی می توانند آزادانه در چارچوب قانون اساسی مراسمات خود را انجام دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری دو مراسم بزرگ مسیحیان و آشوریان در یک هفته اخیر تصریح کرد: برگزاری مراسم زیارتی مسیحیان در قره کلیسای چالدران و جشنواره تموز آشوریان در استان با حضور مقامات و مسئولین استانی و کشوری بیانگر آنست که قانون اساسی به عنوان میثاق ملی ایران نسبت به اقلیت های دینی اهمیت ویژه ای قائل است.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در ادامه به اصل ۱۹ قانون اساسی و برابری همه مردم از هر قوم و قبیله ای اشاره کرد و افزود: باید سعی کنیم تا اشتراکاتی چون اعتقاد به معاد و منجی،عدالت خواهی و ظلم ستیزی،نظم و انضباط اجتماعی و کرامت و ارزشهای والای انسانی را که در ادیان الهی نمود بارز دارند تقویت کنیم.

جام تموز نشانه وحدت و دوستی پیروان ادیان در ایران است

اسقف کلیسای شرق آشور ایران گفت: برگزاری همه‌ساله جشنواره فرهنگی ورزشی جام تموز آشوریان جهان به میزبانی ارومیه نشانه وحدت و دوستی پیروان ادیان و اقوام در ایران است.

اسقف مارنرسی بنیامین افزود: حمایت و همکاری وزارت ورزش و جوانان، مسوولان آذربایجان غربی و تلاش نماینده آشوریان در مجلس موجب شده تا شاهد برگزاری هر چه با شکوهتر این مسابقات در نوزدهمین دوره جام تموز آشوریان باشیم.  

وی اضافه کرد: این جشنواره بیانگر صمیمیت و دوستی بین اقشار مختلف مردم در سراسر ایران است و امکانات، آزادی و توانمندی‌های موجود در این کشور را به رخ جهانیان می کشد.  

وی بیان کرد: در جام بین المللی تموز فرصتی پیش می آید تا ورزشکاران به اهداف ورزشی، هنرمندان و نخبگان به تبادل اطلاعات و اقشار عادی به تجدید دیدار و خاطره نائل شده و لحظات خوش و به یاد ماندنی را برای خود و دیگران ایجاد کنند.  

اسقف کلیسای شرق آشور ایران گفت: حمایت مسوولان نظام از انجمن آشوریان و تامین اعتبار لازم برای برگزاری این مسابقات، موجب دلگرمی و عامل افتخار آشوریان ایران در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی شده است.  

این جشنواره با حضور ۲۰۰ ورزشکار در قالب ۲۰ تیم ورزشی در رده های سنی جوانان، نوجوانان و بزرگسالان از ۷ تا ۱۱ مرداد ماه جاری برگزار می شود.  

رقابت های ورزشی نوزدهمین دوره از جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان در هفت رشته والیبال، بسکتبال، فوتبال، تنیس روی میز، شطرنج،  تنیس خاکی مردان و زنان و شنای بانوان برگزار می شود.

 

منبع: ایرنا