استفاده از تفکر جوان راهکار اساسی برای پیشرفت کشور است

استفاده از تفکر جوان راهکار اساسی برای پیشرفت کشور است
استفاده از تفکر جوان برای پیشرفت کشور ضروری است و باید در راستای تحقق فرمایشات معظم له بیش از پیش در این جهت تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در بین دانشجویان، گفت: استفاده از تفکر جوان برای پیشرفت کشور ضروری است و باید در راستای تحقق فرمایشات معظم له بیش از پیش در این جهت تلاش شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: جوانان در ایران اسلامی ظرفیت های بسیاری دارند که می توان با اتکا به این ظرفیت ها زمینه رشد و شکوفایی روزافزون کشور را در همه حوزه ها فراهم کرد و راهکار اساسی در این بخش، اعتماد کردن به این قشر است.

وی با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری به مسوولان دانشگاه ها و آموزش و پرورش مبنی بر اینکه دشمنان به دنبال القای بی دینی به جوانان هستند، اضافه کرد: در این خصوص نیز مسوولان مربوطه باید هوشیاری داشته باشند.

وی با تسلیت سالروز ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) بیان کرد: این امام همام مورد ستایش همه اندیشمندان و شخصیت های بزرگ ادیان مختلف الهی بوده است ولی هنوز از درک شخصیت کامل امام علی (ع) عاجز هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: جایگاه حضرت امیرالمومنین (ع) به قدری والاست که هنگام شهادت ایشان، ندای از بین رفتن ارکان هدایت سر داده می شود و این امر حقیقت شخصیت آن امام همام را می رساند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی همچنین با تبریک سالروز فتح خرمشهر، جایگاه استراتژیک این شهر را در دوران دفاع مقدس یادآوری کرد و گفت: این شهر و دیگر شهرهای کشورمان با نثار خون هزاران شهید فتح شد و باید قدر خون شهدا را بدانیم.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص فتح خرمشهر افزود: عنایات خداوند متعال عامل اصلی در فتح این شهر بود و با اتکا به عنایات حق تعالی نیز می توان خرمشهرهای دیگر را طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب فتح کرد.

وی با ابراز خرسندی از حضور پرشور مردم در آیین جمع خوانی قرآن طی رمضان امسال در ارومیه بیان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه انس با قرآن است و حضور در این گونه آیین ها می تواند زمینه استفاده بیشتر از این کتاب آسمانی را فراهم کند.