مشارکت رسانه ها در فاصله گذاری اجتماعی قابل تقدیر است

مشارکت رسانه ها در فاصله گذاری اجتماعی قابل تقدیر است
دستیابی به نتیجه مطلوب در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در گرو همراهی مردم از طریق پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رعایت دستور العمل های بهداشتی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از تلاش رسانه ها و روابط عمومی دستگاه های اجرائی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: دستیابی به نتیجه مطلوب در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در گرو همراهی مردم از طریق پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رعایت دستور العمل های بهداشتی است.

علی مصطفوی امروز پنجشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی با تاکید بر اینکه فضای رسانه ای استان بخوبی در اقناع مخاطبین و مدیریت افکار عمومی برای مقابله با بیماری کرونا عمل می کنند گفت: متاسفانه برخی افراد در شبکه های مجازی با تشویش اذهان عمومی، سمپاشی ناامیدی، القای باور غلط کم کاری مدیران و نیز توهین و افترا در نقش یاران کرونا عمل می کنند و پلیس فتا و دستگاه قضایی باید با چنین افرادی برخورد نماید.

وی با اشاره به اینکه آمارهای اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی حاکی از روند صعودی بیماری کرونا در استان است افزود: افزایش تعداد آزمایشگاه ها، انجام نمونه گیری از بیماران سرپایی، دسترسی زودهنگام به مراکز غربالگری از جمله دلایل اصلی روند صعودی بیماری کرونا در استان است.

مصطفوی ادامه داد: اجرای رویکرد بیمار یابی و ایزولاسیون افراد اگر چه موجب مشخص شدن روند ابتلای بیشتر افراد می شود اما در نهایت باعث کنترل بیماری می گردد.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان از تمامی صنوف و کارخانجات نیز خواست تا هر چه زودتر نسبت به اخذ کد بهداشتی از سامانه بهداشت اقدام نمایند در غیر اینصورت پلمب می شوند.

مصطفوی اقناع مخاطبین، پاسخ دهی به شایعات و ابهامات و بیان واقعیت ها را در مدیریت افکار عمومی موثر دانست.