برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی عسل در ارومیه

برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی عسل در ارومیه
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی بزرگترین تولید کنند عسل کشور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رضا حسینی در جلسه هماهنگی این نمایشگاه گفت: اولین نمایشگاه بین المللی تخصصی عسل از 26 تا 29 شهریور ماه در ارومیه برگزار می شود در در این نمایشگاه فعالین حوزه تولید عسل حضور خواهند داشت.

وی گفت: متاسفانه در سالهای گذشته معرفی این محصول تولید استان و برند سازی عسل در استان مورد غفلت واقع شده است که  امیدواریم برگزاری نمایشگاه و جشنواره های مربوط به تولیدات کشاورزی استان و بویژه عسل بتواند در معرفی استان به عنوان بزرگترین تولید کننده عسل کشور موثر باشد. 

وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاشهای انجام شده خوشه تولید عسل در استان شکل گرفته شده است و در این راستا و معرفی بهتر تولیدات عسل استان ضروری است و رسانه های ملی و استانی ظرفیت های تولید عسل استان را بیشتر معرفی کنند. 

حسینی ادامه داد: با سرمایه گذاری و بسته بندی و صادرات عسل استان می تواند حدود 4 هزار میلیارد تومان ارزش افزوده برای استان ایجاد کرد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد خوشه های تولید در محصولات مهم استان بویژه چیپس میوه ، خشکبار ، آجیل و انگور گفت: استانداری آذربایجان غربی از ایجاد این خوشه ها در راستای رونق تولید و افزایش بهره وری و ارزش افزوده حمایت می کند.