ساختمان سالن مسافری پایانه سرو در آستانه بهره برداری

ساختمان سالن مسافری پایانه سرو در آستانه بهره برداری
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: ساختمان سالن مسافری پایانه مرزی سرو آماده بهره‌برداری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، بهزاد برقی افزود:  با توجه به اینکه آذربایجان غربی دارای ۸۹۱ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه عراق و جمهوری نخجوان بطور مستقیم بوده و با داشتن پنج پایانه مرزی فعال و مطرح بودن بعنوان تنها راه ارتباطی زمینی با اروپا از طریق سه پایانه مرزی بازرگان ، رازی و سرو نقش بسزایی در توسعه اقتصادی و امنیتی کشور داشته و بدین جهت لزوم آماده سازی زیرساخت‌های اساسی از جمله شبکه راههای اصلی پیش از بیش در استان نمایان می شود.

 برقی با اشاره به ظرفیت ها و شاخص های استان در توسعه اقتصادی به عنوان دروازه ورودی اروپا و شاهراه ارتباطی با کشورهای همسایه و در نتیجه ظرفیت های حمل و نقلی افزود : با توجه به ظرفیت مطلوب اقتصادی و سایر ظرفیت‌های بالقوه استان آذربایجان غربی و همچنین قرارگیری در کریدورهای مهم و فعال حمل و نقلی کشور به عنوان مبادی ورودی و خروجی نگاه ویژه‌ای را به این استان ضروری ساخته و اقدامات بایسته ای را برای توسعه پایانه‌های مرزی لازم می سازد.

این مقام مسئول در مورد توسعه پایانه های مرزی استان و سرمایه‌گذاری های انجام‌شده در این مبادی ورودی و خروجی گفت: ساختمان سالن مسافری پایانه مرزی سرو آماده بهره‌برداری است و این سالن در دو مرحله با پیشرفت فیزیکی ۹۹/۰۷ درصد و با اعتبار بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان در آستانه تکمیل و بهره برداری قرار دارد.

 وی با اشاره به پروژه های در حال انجام در پایانه مرزی رازی اظهار کرد : این پروژه ها در دو بخش شامل بخش اول محوطه سازی و احداث ساختمان‌های جانبی پایانه با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد و پیشرفت فیزیکی ۱۸ درصد است و بخش دوم شامل اجرای کلیه عملیات ساختمان اصلی و قسمتی از محوطه پایانه مرزی با اعتباری بالغ بر ۶۵۲ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۱۲ درصد است .

برقی در خصوص عملیات عمرانی سالن های تجاری و مسافری پایانه مرزی تمرچین گفت : در این پایانه نیز کارهای تکمیلی انجام شده است و مشکلی در سالن های تجاری و مسافری وجود ندارد و برای ساماندهی مابقی عملیات تکمیلی نیز با اعتباری بالغ بر ۱۴۲ میلیارد ریال اقدامات لازم و تکمیلی در حال انجام است.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی به پروژه های عمرانی تکمیلی پایانه مرزی بازرگان اشاره کرد و افزود : این پروژها شامل  اجرای بتن ، نصب و جوشکاری نرده ها ، تسطیح و رگلاژ ، جوشکاری و خاکبرداری و تخریب جداول و بتن پلاک میدان سالن مسافری همراه با اجرای جداول با اعتبار بالغ بر ۱۵۷ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد در حال انجام است.