تاکید بر نقش موثر رسانه های در اقناع مردم بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی

تاکید بر نقش موثر رسانه های در اقناع مردم بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: رسانه های در اقناع مردم و افکار عمومی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی نقش موثری دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی روز چهار شنبه در بیست و پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری بر لزوم اتخاذ تصمیمهای قاطع، اقناع افکار عمومی و همکاری همگانی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا تاکید داشتند.

وی با تاکید بر نقش رسانه ها، مطبوعات و بویژه صدا و سیما در اقناع افکار عمومی ادامه داد: در کنار تمامی اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری کرونا، رسانه های می توانند در اقناع مردم و افکار عمومی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی نقش موثری داشته باشند.

مصطفوی با اشاره به انتصاب دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار امیدواری کرد: با تشکیل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا شاهد مشارکت و همکاری حداکثری در کنترل، پیشگیری و درمان بیماران کرونایی و تقلیل میزان فراگیری این ویروس و استمرار آگاه‌سازی و ‌آموزش همگانی در نحوه مراقبت و مقابله با این بیماری در کشور باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه متاسفانه با شیوع بیشتر بیماری کرونا شاهد بروز برخی مشکلات اقتصادی برای برخی از خانواده ها هستیم که امیدواریم با استمرار کمک های مردمی در قالب کمک های مومنانه بخشی از مشکلات این خانواده ها حل شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از تلاش شبانه روزی پزشکان و کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران اظهار اشت: حضور کادر درمانی در بیمارستانها همچون حضور رزمندگان در خط مقدم جهبه های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس است و بدون شک مردم ایران این ایثارگری و از خودگذشتی آنان را هرگز فراموش نخواهند کرد.