استاندار آذربایجان غربی:

طرح فاصله گذاری هوشمند تا پایان فروردین ادامه دارد

طرح فاصله گذاری هوشمند تا پایان فروردین ادامه دارد
از روز شنبه 23 فروردین صنوف کم ریسک که در آنها کمترین تجمع رخ می دهد برابر دستور العمل ابلاغی و با رعایت موازین بهداشتی آغاز بکار خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آمار مبتلایان به کرونا در استان در حال رشد است گفت: یکی از دلایل این وضعیت توسعه امکانات آزمایش تشخیص ویروس کروناست که می تواند در شناسایی افراد مبتلا و کنترل بیماری بسیار موثر باشد.

محمدمهدی شهریاری امروز یکشنبه در بیست و پنجمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در تجهیز آزمایشگاه های استان به امکانات تشخیص کرونا خوب عمل کرده است افزود: این روند باید توسعه یابد و با افزایش نمونه گیری از مردم زمینه های کنترل بیماری و قطع زنجیره انتقال فراهم گردد.

وی با اشاره به اینکه طرح فاصله گذاری هوشمند تا پایان فروردین ماه ادامه دارد گفت: از روز شنبه ۲۳ فروردین صنوف کم ریسک که در آنها کمترین تجمع رخ می دهد برابر دستور العمل ابلاغی و با رعایت موازین بهداشتی آغاز بکار خواهند کرد.

شهریاری افزود: صنوف پرریسک از قبیل کافی شاپ ها و استخر و مراکزی که در آنها تجمع رخ می دهد نیز تا پایان فروردین تعطیل هستند و برای ادامه فعالیت آنها پس از فروردین نیز در آینده تصمیم گیری خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی از فرمانداران و دستگاه های اجرایی خواست تا طرح فاصله گذاری هوشمند را با جدیت دنبال کنند.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به مصوبه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در خصوص ساعت کار ادارات از روز ۲۳ فروردین ماه گفت: بر این اساس ساعات کار اداری از ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ خواهد بود و فعالیت ادارات به این صورت است که دو سوم سر کار خواهند بود و یک سوم مجاز هستند که سر کار نباشند و بخش‌های مختلف نسبت به این یک سوم، گردشی تصمیم گیری بکنند.

شهریاری همچنین به اهمیت نقش تولید در شرایط فعلی کشور اشاره کرد و افزود: گردش چرخ تولید کم از تلاش مدافعان سلامت نیست و این چرخ باید با در نظر گرفتن دستور العمل های بهداشتی بچرخد.

وی به سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی در خصوص تامین نیازهای بهداشتی واحدهای تولیدی دستور داد و گفت: نیاز کارخانجات و واحدهای تولیدی در خصوص تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی به جهت اهمیت نقش آنها باید تامین شود.

وی در خصوص مبتلایان به کرونا و لزوم اعلام نتیجه آزمایش مثبت این افراد به محل کار و خانواده و نیز پیگردهای قانونی در خصوص افرادی که بهبودی می یابند اما از مراجعه به استراحتگاه ها امتناع می نمایند نیز گفت و خاطر نشان کرد: برای قطع زنجیره انتقال ویروس همه باید جدی باشند و مصوبات را به طور کامل اجرا نمایند.

استاندار آذربایجان غربی از آغاز پویش همدلی برای تهیه ۱۰۰ هزار بسته معیشتی ۲ میلیون ریالی برای افراد نیازمند برای ۳ ماه متوالی خبر داد و گفت: در این پویش که مدیران و کارمندان دولتی نیز می توانند با اختصاص مبالغی مشارکت کنند تا همه در کنار هم بر بیماری کرونا غلبه نماییم.

شهریاری افزود: در این پویش خیرین، بخش دولتی و نهادهای حمایتی در حمایت از افراد بی بضاعتی که بخاطر شیوع کرونا دچار ضرر شده اند و تحت حمایت نهادهای حمایتی نیز نیستند پای کار می آیند.

وی از خیرین و مدیران و کارمندان دولت خواست تا با مشارکت در این پویش همدلی نسبت به حمایت از هم استانی های نیازمند اقدام نمایند.

شهریاری افزود: کارمندان دولت می توانند کمک های خود را با هماهنگی مدیران مربوطه به این پویش اهدا نمایند تا هر چه زودتر این بسته های معیشتی تهیه و توزیع شود.