نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری

نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری
استاندار آذربایجان غربی گفت: با توجه به درخواست صورت گرفته و موافقت وزیر راه و شهرسازی، فرودگاه ارومیه به نام شهید باکری نامگذاری شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی از نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید مهدی باکری خبر داد و گفت: با توجه به درخواست صورت گرفته و موافقت وزیر راه و شهرسازی، فرودگاه ارومیه به نام شهید باکری نامگذاری شد.

محمدمهدی شهریاری با بیان اینکه پاسداشت نام و یاد شهدا یکی از وظایف اصلی مسئولان است افزود: نامگذاری فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری یکی از درخواست های مردم و مسئولان بوده است.

وی افزود: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی این درخواست بار دیگر مطرح شد که با موافقت صورت گرفته، فرودگاه ارومیه به اسم شهید باکری نامگذاری شد.

بازدید استاندار آذربایجان غربی از نصب سامانه کمک ناوبری DVOR/DME فرودگاه شهید باکری ارومیه

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی از مراحل نصب سیستم کمک ناوبری فرودگاه شهید باکری ارومیه بازدید کرد.

محمد علی نائل قراملکی مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی در این بازدید گفت:پس از اجرای عملیات فوندانسیون از اواسط مرداد ماه سال جاری کارهای اصلی سایت از جمله نصب کانترپوزها،اجرای عملیات سیویل ورک آغاز و ظرف شش هفته پیشرفت پروژه به ۸۰ در صد رسیده است که حدود دو هفته از برنامه زمان بندی جلوتر است.

وی با اشاره به اینکه برای نصب این سیستم ۲۰ میلیارد تومان هزینه می شود اظهار امیداوری کرد:ظرف یک ماه آینده عملیات نصب و راه اندازی سامانه DVOR/DMEفرودگاه ارومیه به پایان خواهد رسید و سیستم آماده عملیات وارسی پروازی جهت تایید عملکرد آن خواهد شد.

قراملکی افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده با مرکز وارسی پروازی تا دو ماه آینده بعد از نصب نهایی دستگاه،وارسی پروازی انجام خواهد شد تا سامانه جدید کاملا عملیاتی و آماده سرویس دهی به پروازها شود. این سامانه در دو بخش هوایی و طرح تقرب فرودگاه شهید باکری ارومیه سرویس ناوبری هوایی ارائه خواهد داد.

دستگاه DVOR/DME یکی از پیشرفته ترین و بروز ترین سامانه های کمک ناوبری موجود در سطح کشور بوده که با ارسال اطلاعات همزمان موقعیت هواپیما را در آسمان نسبت به شمال مغناطیسی تعیین و فاصله هواپیما تا فرودگاه مقصد را مشخص می کند‌ با جایگزینی سیستم DVOR/DME به جایVOR/DMEتا حدود زیادی مشکلات مربوط به وجود موانع اطراف و تاثیر انها بر عملکرد سیستم از بین رفته و ایمنی پرواز به شکل قابل ملاحظه ی افزایش خواهد یافت.