کاهش 39 درصدی مصرف بنزین در ارومیه

کاهش 39 درصدی مصرف بنزین در ارومیه
در پی شیوع گسترده بیماری کرونا و کاهش سفرهای نوروزی مصرف بنزین در طول تعطیلات نوروزی در مرکز و شمال استان بالغ بر 39 درصد کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: در پی شیوع گسترده بیماری کرونا و کاهش سفرهای نوروزی مصرف بنزین در طول تعطیلات نوروزی در مرکز و شمال استان بالغ بر ۳۹ درصد کاهش یافت.

احمد مجرد مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: از ۲۵ اسفند ۹۸ لغایت ۵ فروردین ۹۹ بالغ بر ۱۲ میلیون لیتر بنزین در مرکز و شهرهای شمال استان آذربایجان غربی مصرف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۳۹ درصد کاهش یافته است

مجرد در خصوص عمده ترین دلایل کاهش مصرف بنزین در این مدت افزود: شیوع ویروس کرونا ، کاهش تردد خودروها و سفرهای نوروزی و همچنین اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین ازجمله این دلایل است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه بیان کرد: انتظار می رود، روند کاهش پلکانی مصرف بنزین با شیوع ویروس کرونا و در پی آن خانه‌نشین شدن مردم و کاهش محسوس تردد خودروها با توجه به محدویت‌هایی که برای سفرهای نوروزی اعمال شده است، همچنان ادامه یابد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان