استاندار آذربایجان غربی:

پاسداشت مقام پیشکسوتان دفاع مقدس رکن اساسی فرهنگ ایثار است

پاسداشت مقام پیشکسوتان دفاع مقدس رکن اساسی فرهنگ ایثار است
استاندار آذربایجان غربی گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و روحیه فاخر شهادت طلبی دوران دفاع مقدس از ضروریات امروز بشمار می رود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس به عنوان رکن اساسی فرهنگ ایثار تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و روحیه فاخر شهادت طلبی دوران دفاع مقدس از ضروریات امروز بشمار می رود.

محمدمهدی شهریاری امروز در آئین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهید حاج قاسم سلیمانی، به نقش این استان در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی در ۲۳۰ کیلومتر مرز با دشمن بعثی و تقدیم ۱۲ هزار شهید به خوبی به نقش خود در دفاع از کیان اسلامی عمل نموده است.

وی افزود: استکبار جهانی با ترس از صدور انقلاب اسلامی به دیگر کشورهای اسلامی با تحریک دشمن بعثی هشت سال جنگ را بر کشور تحمیل ساختند.

شهریاری گفت: مردمی بودن، دفاعی بودن جنگ، استقامت رزمندگان، ایمان و اعتقاد راسخ به رهبری، اسلام و ایران، بی اعتنایی به دنیا، روحیه شهادت طلبی و مردانگی و مروت از جمله شاخص های دفاع مقدس ایران اسلامی و پیروزی بر دشمن دانست.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ایران اسلامی با اتکا به توانمندیهای داخلی و ایمان رزمندگان خود در برابر خیل عظیم دشمنان از جمله صدام و استکبار ایستادگی نمود.

شهریاری شرایط امروز کشور به جهت تحریم های استکبار را به مانند دوران دفاع مقدس دانست و افزود: دشمن با تحریم دارو و غذا بر کشور ما درصدد است تا به اهداف خود برسد. این برهه حساس تاریخی نیز به مدد الهی و توان داخلی با پیروزی ملت ایران همراه خواهد بود.

رئیس ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با قدردانی از تلاش اعضای ستاد، تاکید کرد با تداوم وحدت و همدلی، تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه جهاد و خودباوری دسیسه های دشمنان خنثی می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی: عزت امروز ایران اسلامی حاصل جانفشانی شهداست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: افتخار و عزت امروز ایران اسلامی حاصل حضور مردم در دوران دفاع مقدس، ایستادگی در برابر دشمن و جانفشانی شهدا و لطف الهی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز دوشنبه در آیین تکریم از پیشکسوتان ایثار و شهادت آذربایجان غربی با تجلیل از مقام پیشکسوتان در عرصه دفاع مقدس و مقاومت افزود: امکان حضور پیشکسوتان دفاع مقدس در ایام جبهه و جنگ، از نعمت‌های الهی برای آنان بود و گرامیداشت سلحشوری های آنان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی اضافه کرد: لازم است تا پیشکسوتان ایثار و شهادت توفیق حضور در دوران دفاع مقدس و مبارزه با رژیم بعث و ضدانقلاب را از نعمت‌های بزرگ الهی بدانند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی، دفاع مقدس در استان را موضوعی ۴۰ ساله توصیف کرد و اظهار داشت: راه شهادت همچنان در این استان گشوده‌ است و این افتخاری برای رزمندگان اسلام در دوران مختلف بوده که برای دفاع از مرزهای اسلام و ایستادگی در برابر دشمنان جان خود را تقدیم کرده‌اند.

در ادامه این آیین از ۴۰ تن از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت به نمایندگی از پیشکسوتان استان تجلیل شد.