برگزاری شورای راهبری مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آذربایجان غربی در فرمانداری ارومیه

🔶️جلسه شورای راهبری مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آذربایجان غربی در محل سالن جلسان شهید سلیمانی فرمانداری ارومیه تشکیل شد.  

🔹️غلامحسین عماری فرماندار ارومیه در این جلسه با تاکید بر اطلاع رسانی دستاوردهای دستگاه های اجرایی برای امیدآفرینی بیش از پیش بین اقشار جامعه گفت: طبق منویات مقام معظم رهبری برخی از دستاورد های برجسته و مهم کشور که مغفول مانده باید به نحو مطلوب به اطلاع مردم برسد تا امید در جامعه گسترش یابد.

🔹️عماری همچنین با اشاره به لزوم تقویت بیش از پیش اقدامات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در حوزه جغرافیایی شهرستان ارومیه بعنوان مرکز استان آذربایجان غربی گفت: با تمام توان برای پیشبرد سیاست های دولت در این بخش در کنار حوزه فناوری برای رفع موانع موجود برای توسعه فیبر نوری خانگی (FTTH)در ارومیه تلاش خواهیم کرد.

🔹️جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هم در این جلسه گفت: یکی از اولویت های دولت سیزدهم ارائه خدمات دستگاه های اجرایی از طریق پنجره واحد خدمات است که باید تا پایان دی ماه همه دستگاهها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شوند.

🔹️وی افزود: در خصوص عملیاتی شدن کار بزرگ نهضت فیبرکشی در کشور نیازمند عزم جدی برای توسعه این بخش در استان هستیم و ظرفیت موجود فیبر اختصاصی شهرداری ارومیه کار را برای ورود FCP ها برای توسعه این بخش در ارومیه را راحت تر می کند.

🔹️وی در ادامه به وضعیت اینترنت روستایی شهرستان ارومیه پرداخت و گفت: در حال حاضر 91 درصد روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان ارومیه به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و برنامه ریزی ما رسیدن به بیش از 95درصد تا پایان سال جاری و 100درصد تا پایان شهریور 1402است. 

🔹️در ادامه هریک ازمدیران اوپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و همچنین مدیران مخابرات و شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته و طرح موانع و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و تصمیمات لازم برای برای تسریع در اجرای برنامه های پیش رو اتخاذ شد.