سرانه فضای آموزشی ارومیه کمتر از میانگین کشوری است

سرانه فضای آموزشی ارومیه کمتر از میانگین کشوری است

غلامحسین عماری 29دی در همایش شوراهای آموزش و پرورش ارومیه که در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، افزود: در شهرستان ارومیه با کمبود فضای آموزشی مواجهیم بطوری که ارومیه از نظر سرانه فضای آموزشی یک متر از استان عقب است و استان نیز از متوسط کشوری پائین تر است.

وی یادآورشد: کمبود سرانه آموزشی جز مطالبات اصلی استاندار آذربایجان‌غربی است که به طور جدی از نهادهای ملی پیگیر ارتقا و مرتفع شدن مشکلات در این بخش می‌باشد.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ارومیه با تاکید به اینکه توسعه سرانه فضای آموزشی جزو اولویت های استانداری است، تصریح کرد: باید از ظرفیت های شهرستان به ویژه خیرین مدرسه ساز در جهت بهبود سرانه فضای آموزشی بهره گیریم.

عماری با اشاره به جایگاه قانونی شوراهای آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: شوراهای آموزش و پرورش بغیر از حل مشکلات، وظیفه جلب مشارکت های مردمی و خیرین را نیز دارند.

فرماندار ارومیه با بیان اینکه توجه به آموزش و پرورش جزو سیاست های نظام و دولت است، اظهار کرد: تعلیم و تربیت یکی از ارکان اصلی هر کشوری بوده و برای رشد و توسعه هر کشور نیاز است و ضروری است به مسئله آموزش و پرورش توجه ویژه شود.

نماینده ولی فقیه در این همایش اظهار داشت: مقام معلم و استاد بسیار بالاتر است و در مسئله آموزش و پرورش اساسی‌ترین مسئله باید توجه به معلمین باشد. 

نماینده ولی‌فقیه آذربایجان‌غربی با تاکید بر توجه ویژه به تربیت معلمان و اساتید تصریح کرد: مسیر اولیه بایستی طوری برنامه ریزی شود که تربیت اساتید و مربیان در اولویت قرار گیرد و اگر در این راستا درست عمل شود به طور حتم در خصوص تربیت دانش‌آموزان موفق خواهیم بود.