بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌غربی به 1580 نفر افزایش یافت

بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌غربی به 1580 نفر افزایش یافت
تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و 579 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 580 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 3 هزار و 579 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 580 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته از 521 مورد جدید آزمایش کرونا گرفته شده است که از این تعداد 74 نفر جدید مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شد در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس به سه هزار و 579 نفر افزایش یافت که از این تعداد یک هزار و 580 نفر بهبود یافتند.

وی تصریح کرد: از74 مورد مبتلای جدید به ویروس کرونا در استان 62 نفر از بیماران سرپایی و 12 نفر از بیماران بستری شده در بیمارستان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته 17 نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند در مجموع تعداد بهبویافتگان در استان به یک هزار و 580 نفر افزایش یافته است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به تفکیک شهرستان‌ها اعلام کرد: ارومیه 9 نفر مثبت جدید شناسایی شده پنج نفر آنان افراد سرپایی و 4 نفر بستری در بیمارستان، اشنویه سه نفر مثبت سرپایی، بوکان سه نفر مثبت بستری، پلدشت یک نفر سرپایی مثبت، پیرانشهر چهار نفر سرپایی مثبت، تکاب 6 نفر مثبت چهار نفر سرپایی و 2 نفر بستری، خوی 19 نفر مثبت که 17 نفر سرپایی و سه نفر بستری، سردشت 2 نفر سرپایی مثبت، سلماس 12 نفر سرپایی مثبت، مهاباد هفت مورد که پنج مورد سرپایی و 2 مورد بستری مثبت، میاندوآب هفت مورد سرپایی مثبت، و نقده یک نفر مثبت گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه ویروس همچنان در سطح جامعه وجود دارد تاکید کرد: مردم باید همچنان بحث خود مراقبتی و طرح فاصله‎‌گذاری هوشمند را جدی بگیرند و با قرار گرفتن در شب‌های لیالی قدر به طور حتم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

 

منبع: فارس