برف و کولاک از فردا میهمان شهرها و جاده‌های آذربایجان‌غربی است

برف و کولاک از فردا میهمان شهرها و جاده‌های آذربایجان‌غربی است
بارش باران و برف، کولاک برف و وزش باد شدید از فردا، پنجشنبه استان را فرا می گیرد و لازم است تا تدابیر لازم در محورهای مواصلاتی اخذ شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش باران و برف، کولاک برف و وزش باد شدید از فردا، پنجشنبه استان را فرا می گیرد و لازم است تا تدابیر لازم در محورهای مواصلاتی اخذ شود.

مهدی صابری افرود: اثر مخاطره شامل اخلال در تردد، لغزندگی، کاهش دید و کولاک برف در جاده های مواصلاتی است و احتمال آسیب به سازه های سبک و گلخانه ها، شکستن شاخه های درختان، سقوط بهمن وجود دارد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: هواشناسی استان طی اخطاریه‌ای توصیه به آماده باش راهداری ها و آماده‌سازی تجهیزات برف زدایی و برف روبی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد را منتشر کرده‌است.

صابری اضافه کرد: وزش باد و افزایش موقتی دما به میزان چهار تا ۶ درجه سانتی گراد نیز در کنار بارندگی ها در استان رخ می دهد.

وی اضافه کرد: موج بارشی هم از فردا در استان بیشتر در جنوب آذربایجان‌غربی فعالیت می کند و زمان پایان فعالیت آن اواخر وقت روز جمعه برآورد می شود.

وی اظهار داشت: جو استان امروز، چهارشنبه آرام و همراه با مه است ولی از فردا پنجشنبه با ورود سامانه بارشی کاهش آلاینده های جوی نیز رخ می دهد.

صابری با بیان اینکه دمای ارومیه مرکز استان منفی پنج درجه سانتی گراد در شبانه روز گذشته بود، افزود: شهرستان پلدشت با دمای منفی هفت سردترین شهر و بوکان با مثبت ۱۶ درجه سانتی گرادگرم ترین شهر  استان در ۲۴ ساعت گذشته بود.

 

منبع: ایرنا