رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی:

انتخابات پرشور تقویت کننده انسجام ملی است

انتخابات پرشور تقویت کننده انسجام ملی است
رئیس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات در کشور، گفت : انتخابات پرشور تقویت کننده انسجام ملی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رسول مقابلی در جلسه هیات بازرسی انتخابات آذربایجان غربی، گفت: جامعه بیشتر از هر زمان دیگر نیاز به انسجام ملی و داخلی دارد و اگر می خواهیم انسجام و همبستگی اجتماعی در کشور تقویت شود باید انتخابات پرشور داشته باشیم.

مدیر کل بازرسی ، مدیریت عملکرد و امور حقوقی و رئیس هیات بازرسی انتخابات استان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتخابات، کشور را بیمه می کند، افزود : انتخابات رویدادی بزرگ و خطیر در کشور است که برگزاری آن نیاز به  تدبیر و عمل به مر قانون دارد و این  رسالت همه عوامل و دست اندرکاران انتخابات هست که با برنامه ریزی و اقدام مناسب  برای انجام یک انتخابات سالم، قانونمند و با مشارکت حداکثری تلاش نمایند.

وی با اشاره به لزوم بکارگیری تدابیر و اقدامات پیشگیرانه در خصوص جرائم و تخلفات انتخاباتی، افزود : رویکرد هیات بازرسی انتخابات بر مبنای پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی است و لازم است برخی تذکرات قانونی مبنی بر رعایت بایدها و نبایدهای انتخاباتی در موعد مقرر به جامعه هدف داده شود و در صورت احراز تخلف طبق مفاد قانونی اقدام لازم صورت گیرد.

وی افزود : برای اینکه رسالت بازرسی و کنترل حسن جریان  انتخابات به نحو احسن انجام پذیرد جلسات توجیهی عوامل بازرسی در چندین نوبت انجام پذیرفته و آموزش تکمیلی نیز طبق برنامه زمان بندی انتخابات انجام خواهد گرفت.

در این جلسه سایر اعضای هیات بازرسی با ارائه گزارش از اقدامات انجام یافته به بیان نکته نظرات خود در رابطه با فضای انتخاباتی استان پرداخته و تصمیمات لازم برای اجراء اتخاذ شد.