فرماندار ارومیه:

باید با تدابیر لازم از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود

باید با تدابیر لازم از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود
جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی با دستور کار بررسی برنامه ها و اقدامات دستگاه‌های اجرایی در دهستان منتخب نازلوی شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، فرماندار ارومیه در این جلسه با اشاره به پتانسیل ها و تاکید مقام عالی استان بر لزوم توسعه هرچه سریع تر منطقه نازلو گفت: دهستان نازلوی شمالی ۴۷ روستا دارد که متاسفانه این روستاها از شاخص‌های مطلوبی برخوردار نیستند.

علیرضا ملامحمدی زاده افزود: اهالی روستاهای این دهستان، در حال مهاجرت به شهرها هستند و باید با تدابیر لازم از این رخداد جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: ضروری است دستگاه های ذیربط چون ادارات کل صمت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای نسبت به وظایف جاری خود مسئولیت های بیشتری را نسبت به این منطقه بر عهده گیرند.

فرماندار ارومیه تاکید کرد: برای رفع محرومیت های این منطقه باید به صورت ویژه تر کار کنیم و در کنار آن دهیاران و اعضای شورای روستاها نیز با جدیت باید پای کار باشند.

شایان ذکر است، در پایان این جلسه تفاهم نامه طرح تثبیت جمعیت روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به مراکز شهری با انتخاب دهستان نازلوی شمالی به عنوان روستای پایلوت، مابین بخشداری نازلو و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شد.