نانوایان ارومیه در ماه رمضان از ساعت 15 شروع به کار می‌کنند

نانوایان ارومیه در ماه رمضان از ساعت 15 شروع به کار می‌کنند
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با شروع ماه مبارک رمضان همه نانوایان شامل بربری‌پزها، سنگک‌پزها و نان روغنی‌پزها باید از ساعت 15 ظهر شروع به کار کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، غلامرضا بابایی در نخستین جلسه کمیسیون نظارت بر بازار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: ساعات کار نانوایی‌های لواش پز نیز طبق روال عادی خواهد بود و محدودیتی از این بابت ندارند. 

وی ادامه داد: نانوایانی که به بهانه فروش نان مخصوص از فروش نان معمولی خودداری کنند، توسط ماموران بازرسی صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی با آنان برخورد می‌شود. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هر قرص نان اعم از سنگک، بربری، لواش و روغنی نرخ مصوب و ابلاغی خود را دارد و هیچ نانوایی حق گران کردن با عنوان مخصوص را ندارد.

بابایی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه نیز برای سال جاری ٣٠٠ هزار ریال تعیین شده بود که این قیمت هنوز در حال بررسی است و قیمت نهایی تا ابتدای ماه مبارک رمضان مصوب و اعلام می‌شود. 

وی تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی موضوع را از طریق سامانه ۱۲۴ با سازمان در میان بگذارند تا این مساله در اسرع وقت توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت رسیدگی شود.

در ادامه این جلسه در خصوص وضعیت نمایشگاه‌های خودرو در سطح شهرستان ارومیه و ساماندهی فعالیت این صنوف، ساعات تعطیلی و فعالیت اصناف توسط حاضران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی بحث و تبادل نظر شد.