دمای هوای آذربایجان غربی ۵ درجه گرمتر می شود

دمای هوای آذربایجان غربی ۵ درجه گرمتر می شود
کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: در طول هفته جاری دمای هوای استان سه تا پنج درجه گرمتر می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، ناصر اشتاد با بیان اینکه استان از امروز از امروز میزبان گرم‌ترین روزهای تابستانی است اظهار داشت: بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی نشان دهنده استقرار الگوهای تابستانی در منطقه است که در طول هفته جاری سبب افزایش محسوس دما بین ۳ تا ۵ درجه سلسیوس در استان خواهد شد.

وی ادامه داد: با استقرار توده هوای پر ارتفاع جنب حاره در استان از امروز یکشنبه روزانه دو درجه سانتی‌گراد بر میزان گرمای هوای استان افزوده می‌شود و گرم‌ترین روزهای تابستانی برای مردم منطقه آغاز می‌شود.

اشتاد با بیان اینکه تا اواسط این هفته میزان دما در شهرهای آذربایجان غربی به ۴۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد بیان کرد: افزایش ابر و باد تند در مناطق شمالی آذربایجان‌غربی نیز برای این هفته قابل پیش بینی است.

وی اظهار داشت: افزایش پنج درجه‌ای دما بدون بارندگی پدیده اصلی این روزهای هوای استان تا اواسط هفته است و صرفه جویی در میزان مصرف آب، برق و انرژی‌ها را می‌طلبد.

اشتاد اضافه کرد: ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته دمای بین ۱۷ تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد داشت، پلدشت با ۴۰ درجه و اشنویه با ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین شهر استان بودند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با تاکید بر مدیریت در مصرف و توزیع بهینه منابع آب و برق گفت: از شهروندان استان درخواست می‌شود از فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز در ساعات میانی روز خودداری کرده و همچنین تمهیدات لازم جهت مقابله با آتش سوزی احتمالی جنگل‌ها و مراتع اتخاذ شود.