تراز دریاچه ارومیه 35 سانتی‌متر بالاتر از سال گذشته است

تراز دریاچه ارومیه 35 سانتی‌متر بالاتر از سال گذشته است
تراز نگین آبی آذربایجان با وجود کاهش 28 درصدی بارش‌ها در این حوضه آبریز، طبق آخرین پایش به یک‌هزار و 271 متر و 70 سانتی‌متر رسیده که 35 سانتی‌متر بالاتر از زمان مشابه سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: تراز نگین آبی آذربایجان با وجود کاهش ۲۸ درصدی بارش‌ها در این حوضه آبریز، طبق آخرین پایش به یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۷۰ سانتی‌متر رسیده که ۳۵ سانتی‌متر بالاتر از زمان مشابه سال گذشته است.

اتابک جعفری افزود: میزان بارش در این حوضه طی سال آبی جاری تاکنون به ۳۱۶ میلی‌متر رسیده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۴۳۸ میلی‌متر بود.

وی بیان کرد: با وجود کاهش ۱۲۲ میلی متری بارش‌ها در این حوضه، حجم آب دریاچه ارومیه از سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون مترمکعب روز مشابه سال گذشته به چهارمیلیارد و ۶۲۰ میلیون مترمکعب رسیده و افزایش یک میلیارد و ۴۰ میلیون مترمکعبی را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه در حال حاضر به بیش از سه هزار و ۹۳ کیلومتر مربع رسیده‌، اضافه کرد: وسعت این دریاچه نیز نسبت به سال گذشته ۲۳۱ کیلومتر مربع بیشتر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: تراز دریاچه ارومیه نسبت به ابتدای سال آبی جاری (اول مهر ۱۳۹۸) ۴۰ سانتی متر بیشتر شده و در این مدت همچنین شاهد افزایش ۲۶۵ کیلومتر مربعی مساحت و یک میلیارد و ۱۹۰ میلیون مترمکعبی آب دریاچه ارومیه بوده ایم.

 

منبع: ایرنا